Munkaterv

A 2022/2023-as tanév munkaterve

NAP ÓRA ESEMÉNY FELELŐS
aug 22. 13.00-15.00 Tankönyvek kiszállítása titkárság
  25. 9.00 Alakuló értekezlet Bese Benő
  26.   Osztályfőnöki munkaközösségi értekezlet  
  29. 9.00 Javítóvizsgák Harangozó Andrea
  30. 9.00 Munkaközösségi értekezletek mk-vezetők
  31. 9.00 Tanévnyitó értekezlet Bese Benő
szept 1. 9.00 Tanévnyitó ünnepély és első tanítási nap Simonné Stróger Piroska
  1. 9.35-től Három osztályfőnöki óra (3 - 4 - 5.) osztályfőnökök
  5.   Jelentkezési határidő az őszi érettségire Zsilvölgyi Márta
  8-9.   Tanulmányi kirándulások osztályfőnökök
  13. kedd 17:00 SZMK-értekezlet Bese Benő
  15. 17.00 Szülői értekezletek osztályfőnökök, Bonhardtné H.Ildikó
  16.   Munkaközösségi munkatervek leadási határideje mk-vezetők
  16.   OKTV-jelentkezések határideje Harangozó Andrea
  23.   Tanmenetek leadásának határideje mk-vezetők
  09.26-11.30.   Bemeneti kompetenciamérés Szövegértés, matematika, term.tud. a 6.,8.,10. + idegen nyelvi mérés a 6., 8. évfolyamon (2-2 nap) az 5. évfolyamon Szövegértés, matematika (1 nap) Zsilvölgyi Márta
  26-30.   Papírgyűjtés  
  30.   Zene világnapja (október 1.) Zajácz Zsuzsanna
okt. 6.   Megemlékezés az aradi vértanúkról Juháaszné Székely Mónika, 10.B
  14. péntek 14.30 Bolyai matematikai csapatv. körzeti ford. 5-8. o. Matematika mk. Holczer József
  14.   A honlapon elérhető beiskolázással kapcsolatos anyagok ellenőrzése, frissítése Borbély Balázs
  15. szombat Áthelyezett munkanap (október 31. helyett) hétfői munkarend  
  17. hétfő 17.00 Beiskolázási tájékoztató szülőknek  Bese Benő, Zsilvölgyi Márta, mk.vez.
  20.   Beiskolázási tájékoztató nyilvánossá tétele a honlapon Vezetőség, Borbély Balázs
  21. péntek Megemlékezés az ’56-os forradalomról angolos munkaközösség
  24-25-26. 9:00 Nyitott Kapuk I. (3 nap: h,k,sz) Bese Benő, 11.A
  28. péntek Gólyabál  10.E Szeberényi Tamás, 6.A Radnai Tamás
‌31. h‌étfő ‌Pihenőnap, áthelyezve október 15. szombatra
‌nov. 1‌. k‌edd ‌Mindenszentek - munkaszüneti nap
7-dec. 1. 14.00 OKTV versenyek Harangozó Andrea
  8/9. 15.00 Játszóház a 8 évf. gimnáziumba jelentkező kisdiákoknak Bonhardtné Hoffmann Ildikó, 8.A
  10. 16.00 Fogadóórák – reál tárgyak   szaktanárok
  11. péntek 14.30 Bolyai anyanyelvi csapatv. iskolai ford. 5-8. o. Magyar mk, Holczer József
  15. 14.30 Bolyai anyanyelvi csapatv. körzeti ford. 9-12. o. Magyar mk, Holczer József
  17. 16.00 Fogadóórák – humán tárgyak    szaktanárok
  18.   Dürer verseny helyi fordulója matematika mk.
  21. 14:00 Zrínyi matematikaverseny I. forduló matematika mk.
  24.   Nevelési értekezlet Bese Benő
  29-1.   Nyitott Kapuk II. (3 nap:k,sz,cs) Bese Benő
dec. 12.02.- 12. 17. péntek 12.10 Ünnepélyes adventi gyertyagyújtások Zajácz Zsuzsanna
  2. 18.00 Öregdiák-találkozó (kerek évf.) Bese Benő
  ?   Vermes Miklós Fizikaverseny fizika mk.
  19. 15.00 Christmas Party játékos  csapatverseny Éryné Gerencsér Ágnes
  20. de. Betlehemes  5.A, Venczel Katalin
  21. szerda Utolsó tanítási nap a szünet előtt. 8 órakor utolsó gyertyagyújtás, majd 3 osztályfőnöki óra a 2-3-4. órában, karácsonyi ebéd 12.30-kor
TÉLI SZÜNET 12.22 – 01.06.
jan. 9. hétfő Első tanítási nap  
  10. 17.00 SZMK vezetőségi értekezlet Bese Benő
  13.? péntek Pályaorientációs nap (Educatio Kiállítás)- tanítás nélküli munkanap  
  13. péntek 14.30 Bolyai természettudományi csapatv. körzeti. ford. 5-8. oszt. Földrajz-biológia-kémia mk. Holczer József
  13. péntek 18.00 Szalagavató bál  Venczel Katalin, Holczer József, Harangozó Andrea
  17. 14.30 Bolyai matematikai csapatv. körzeti ford. 9 -12. o. Matematika mk. Holczer József
  20.   Első félév vége; jegyek lezárása szaktanárok, osztályfőnökök
  21. szombat 10.00 Központi írásbeli felvételi a 4 és a 8 évf. jelentkezőknek vezetőség
  23-24-25. 14.30 Osztályozó konferenciák vezetőség
  27.   Félévi értesítők kiosztása osztályfőnökök
  31. kedd 14.00 Pótló felvételi vizsgák vezetőség
febr. 2.   Félévi nevelőtestületi értekezlet Bese Benő
  7. kedd 17.00 SZMK-értekezlet osztályfőnökök
  9. 17.00 Szülői értekezletek osztályfőnökök
  15.   Érettségi jelentkezések határideje Zsilvölgyi Márta
  17. 15.00 Népek Karneválja / másként? Calvoné Horányi Enikő
  17.   Zrínyi matematikaverseny megyei forduló matematika mk.
  25.   Megemlékezés a kommunista diktatúra áldozatairól  
  02.27-03.14.   Szóbeli felvételi vizsgák mk-vezetők
márc. 03. péntek Curie kémiaverseny  Elekné Becz Beatrix
  ? 14.30 Pótló szóbeli felvételi vizsgák mk-vezetők
  ?   Sítábor Szeberényi Tamás Csapody Ákos
  03.06-06.09.   Kimeneti kompetenciamérés Szövegértés, matematika, term.tud. a 6-11. + idegen nyelvi mérés a 6-8. évfolyamon (2-2 nap) az 5. évfolyamon Szövegértés, matematika (1 nap) Zsilvölgyi Márta
  14.   Megemlékezés a ’48-as forradalomról Hoffmann Ildikó, Gere Zsuzsa
  15. szerda Nemzeti ünnep - munkaszüneti nap  
  16. 10.00-11.00 Kenguru Nemzetközi Matematikaverseny 5-12.o. Kovács Gabriella
  16. 16.00 Fogadóórák – reál tárgyak szaktanárok
  23. 16.00 Fogadóórák – humán tárgyak szaktanárok
  ?   Matematika próbaérettségi 12. évf. Kovács Gabriella
ápr. ?   Papírgyűjtés DÖK, SZMK
  5. szerda Utolsó tanítási nap a szünet előtt  
TAVASZI SZÜNET: 04.06 – 04.11.
  12. szerda Első tanítási nap  
  13. 16.00 Nyugdíjas - találkozó Venczel Katalin
      Megemlékezés a holocaust áldozatairól (04.16.)  
  17-21.   Jedlik Napok Harangozó Andrea
  24-28.   Fenntarthatósági Témahét: Föld-napi vetélkedő   
  27. csütörtök Jegyek lezárása a 12. évfolyamon (28.péntek 15.00)  
máj. 1. hétfő Munkaszüneti nap  
  ?   Tantestületi kirándulás Bese Benő, Zsilvölgyi Márta
  2. kedd Osztályozókonferenciák a 12. évfolyamon. vezetőség
  4. csütörtök Végzősök utolsó tanítási napja  
  5. péntek 15:00 Ballagás Tanítás 11:15-ig Janik Mária
  8. hétfő Írásbeli érettségi 1. napja – magyar Tanítás nélküli munkanap Zsilvölgyi Márta
  11-12.   Tanítás nélküli munkanap– angol, német érettségi Zsilvölgyi Márta
  12.   Fizikai állapot felmérésének határideje Szeberényi Tamás
  25. 17:00 Szülői értekezlet a leendő 5. és 9. évf. számára osztályfőnökök
  29. hétfő Pünkösdhétfő – munkaszüneti nap  
  ?   Hattingeni diákcsere - kiutazás Tengelicsné P. Margit
jún.     Megemlékezés a nemzeti összetartozás napjáról (06.04.)  
  8-9-10.   Emelt szintű szóbeli érettségi (tanítási szünet) cs-pé-szo vezetőség
  12. kedd Munkaközösség-vezetők beszámolóinak elkészítése mk-vezetők
  13. hétfő Jegyek lezárása  
  14,15.   Osztályozó konferenciák vezetőség
  16. péntek Utolsó tanítási nap, DÖK-nap DÖK, ofők
  19-30. hétfő-péntek Középszintű szóbeli vizsgák (19-27/28.)  
  20. kedd 17.00 Tanévzáró ünnepély Szabó Ágnes 
  22. 9.00 Beiratkozás (csütörtök) titkárság, vezetőség
  30.  9.00 péntek Tanévzáró értekezlet Bese Benő
 

Melléklet:

A tanév várható versenyei:

  • A világ legolvasottabb könyve  A Bibliával kapcsolatos levelezős műveltségi verseny
  • Abacus matematikai lapok
  • Ábel Jenő Országos Latin Tanulmányi Verseny
  • Apáczai 2+1 Irodalmi és Filmes Verseny
  • Arany  János  irodalmi verseny 9-10.o.
  • Arany Dániel matematikaverseny
  • Arany János magyar nyelvi verseny 5-8.o.
  • Barcsi Országos Angol Nyelvi Verseny
  • Bátaszéki Matematikaverseny
  • Benchmark angolverseny
  • Bendegúz Akadémia tantárgyi versenyei
  • Bendegúz Tudásbajnokság  tantárgyi versenyei
  • Best in English Competition  Nemzetközi Internetes Angolverseny
  • Bolyai anyanyelvi csapatverseny Kicsik, Nagyok
  • Bolyai Kollégium természettudományi verseny
  • Bolyai Matematika Csapatverseny  Kicsik, Nagyok
  • Bolyai Természettudományi Csapatverseny Kicsik
  • Curie Kémiaverseny
  • Curie Környezetvédelmi verseny
  • Délbudai Katasztrófavédelmi Ifjúsági Verseny
  • Dictée (francia verseny) 11-12. évf.
  • Dürer kémiaverseny, matematikaverseny
  • Édes anyanyelvünk verseny
  • hebeplusz.hu
  • Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny
  • Hevesy György Kémiaverseny
  • Hon- és Rendvédelmi Ifjúsági Verseny 
  • Horváth István Károly Ókortudományi és Latin Nyelvi Verseny
  • Implom József helyesírási verseny
  • Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaverseny
  • Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzverseny
  • Kaán Károly Országos Természet- és Környezetismereti verseny
  • Kalmár László Matematikaverseny
  • Kazinczy Ferenc Szép magyar beszéd verseny
  • Kenguru Nemzetközi Matematikaversenyen
  • Kerületi játékos anyanyelvi vetélkedő
  • Kerületi Művészeti Szemle (dal,vers,próza,jelenet)
  • Kerületi német nyelvi verseny
  • Kerületi szövegértő verseny
  • Kerületi vers- és prózamondó verseny
  • Kis Kavics Kupa
  • Kosáry Domonkos Történelemverseny
  • KÖKÉL Országos Levelezős Kémiaverseny
  • KöMal matematika, fizika
  • Lila Vegyészbajnokság
  • Litterátum Német Verseny
  • Löwenzahn (ELT Hungary, 3-12.évf.)
  • Matech2
  • Medve Szabadtéri Matematikaverseny
  • Mikola fizikaverseny
  • Mozaik tanulmányi verseny
  • Náboj Nemzetközi Matematikaverseny
  • OKTV
  • Oláh György kémiaverseny
  • Orchidea-Pangea matematikaverseny
  • Országos angol nyelvi verseny  7-8.o. (OÁTV)
  • Országos Diákolimpia
  • Országos Mezei Futóverseny
  • Országos német nyelvi verseny 7-8.o. (OÁTV)
  • Országos Nyelvhasználó Verseny angol nyelvből
  • Országos Nyelvhasználó Verseny német nyelvből (TIT)
  • Savaria országos középiskolai történelemverseny 9-10.évf.
  • Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny
  • Spiel und Gewinn
  • Szilárd Leó fizikaverseny
  • Szivárványhíd
  • Teleki Pál földrajzverseny
  • Titokonline Orsz. német Levelezőverseny
  • TUDÁSVADÁSZ Honismereti Tanulmányi Versenyen
  • Varga Tamás Matematikaverseny
  • Vermes Tehetségnap (matematika)
  • Vöröskeresztes Dél-Pest területi elsősegély nyújtó verseny
  • WRO (World Robot Olympiad)  Legorobot-programozó verseny
  • Zrínyi Ilona Matematikaverseny

Sportversenyek:

  • Mikulásnapi futás
  • Jedlik heti foci, röplabda, kidobós
  • Jedlik bajnokság foci
  • DÖK napi foci, röplabda

Az  általunk szervezett versenyek:

  • Állj meg egy könyvre! - iskolai
  • Angol verseny - iskolai
  • Föld Napi Vetélkedő - iskolai
  • Informatika verseny - kerületi
  • Vermes fizikaverseny