A 2020/2021-es tanév munkaterve

NAP

ÓRA

ESEMÉNY

FELELŐS

aug

25.

9.00

Alakuló értekezlet

Bese Benő

 

26.

 

Tankönyvek kiszállítása

titkárság

 

27.

9.00

Javítóvizsgák

Harangozó Andrea

 

28.

9.00

Munkaközösségi értekezletek

mk-vezetők

 

31.

9.00

Tanévnyitó értekezlet

Bese Benő

szept

1.

9.00

Tanévnyitó ünnepély (iskolarádió) és első tanítási nap

Dr. Bonhardtné Hoffmann Ildikó

 

1.

9.35-től

Három osztályfőnöki óra (3 - 4 - 5.)

osztályfőnökök, Zsilvölgyi Márta

 

3-4.

 

Tanulmányi kirándulások

osztályfőnökök

 

7.

 

Jelentkezési határidő az őszi érettségire

Zsilvölgyi Márta

 

7-10.

17.00

Szülői értekezletek

H,K,SZ,CS    6 osztály/nap

osztályfőnökök, Bonhardtné H.Ildikó

 

10.

14.00

Kenguru matematikaverseny - tavalyi pótlása

Kovács Gabriella

 

15.

 

Munkaközösségi munkatervek leadási határideje

mk-vezetők

 

17.

17.00

SZMK-értekezlet

Bese Benő

 

18.

 

OKTV-jelentkezések határideje

Harangozó Andrea

 

30.

 

Tanmenetek leadásának határideje

mk-vezetők

okt.

1.

 

Zene világnapja

Fábián Magdolna

 

3.

szombat

Curie kémiaverseny - tavalyi pótlása

Elekné Becz Beatrix

 

6.

 

Megemlékezés az aradi vértanúkról

Fancsaliné Gere Zsuzsanna

ELMARAD

Papírgyűjtés

DÖK, SZMK

 

9.

14.30

Bolyai matematikai csapatv. iskolai ford. 5-8. o.

Matematika mk. Holczer József

 

19.

17.00

Beiskolázási tájékoztató szülőknek 

Bese Benő, Zsilvölgyi Márta, mk.vez.

 

20-21.

 

Naplóellenőrzés

vezetőség

 

22.

csütörtök

Megemlékezés az ’56-os forradalomról

Utolsó tanítási nap a szünet előtt 

Dr. Szegő Iván

 

23.

péntek

Nemzeti ünnep - munkaszüneti nap

 

ŐSZI SZÜNET 10. 23 - 11. 01.

nov.

2.

hétfő

Első tanítási nap

 

november 2-30.

14.00

OKTV versenyek

 

 

4.

15.00

Játszóház a 8 évf. gimnáziumba jelentkező kisdiákoknak

Csapody Ákos, 8.A

 

6.

14.30

Bolyai anyanyelvi csapatv. iskolai ford. 5-8. o.

Magyar mk,

Holczer József

 

7.

10:00

Az iskola fennállásának 75.jubileumi ünnepsége

Radnóti Művelődésiház (150 fővel)

 

 

12.

16.00

Fogadóórák – reál tárgyak   online

szaktanárok

 

13.

14.30

Bolyai anyanyelvi csapatv. iskolai ford. 9-12. o.

Magyar mk,

Holczer József

 

16-20.

9.00

Nyitott Kapuk I. (3 nap)

Bese Benő

 

19.

16.00

Fogadóórák – humán tárgyak    online

szaktanárok

 

20.

14.30

Gólyabál

Soós Csaba, 10.E

 

26.

 

Nevelési értekezlet

Bese Benő

 

11.27-12.18.

péntek

12.10

Ünnepélyes adventi gyertyagyújtások

Fábián Magdolna

dec.

30-3.

 

Nyitott Kapuk II. (3 nap)

Bese Benő

 

3.

 

Vermes Miklós Fizikaverseny

fizika mk.

 

4.

18.00

Öregdiák-találkozó (kerek évf.)

Bese Benő

 

12.

szombat

Áthelyezett munkanap (dec. 24. helyett)

csütörtöki munkarend

 

 

16.

15.00

Christmas Party 

Éryné Gerencsér Ágnes

 

17.

de.

Betlehemes 

Venczel Katalin, 5.A

 

18.

péntek

Utolsó tanítási nap a szünet előtt,

3 osztályfőnöki óra a 2-3-4. órában,

karácsonyi ebéd 13.30-kor

 

TÉLI SZÜNET 12.19 – 01.03.

jan.

4.

hétfő

Első tanítási nap

 

 

7.

17.00

SZMK vezetőségi értekezlet

Bese Benő

 

8.

14.30

Bolyai matematikai csapatv. iskolai ford. 9 -12. o.

Matematika mk. Holczer József

 

 

péntek

Pályaorientációs nap (Educatio Kiállítás)

tanítás nélküli munkanap

 

 

14-15.

 

Naplóellenőrzés

vezetőség

 

22.

 

Első félév vége; jegyek lezárása

szaktanárok, osztályfőnökök

 

23.

10.00

Központi írásbeli felvételi a 4 és a 8 évf. jelentkezőknek

vezetőség

 

23.

18.00

Szalagavató bál 

Venczel Katalin, Holczer József, Harangozó Andrea

 

25-26.

14.30

Osztályozó konferenciák

vezetőség

 

28.

14.00

Pótló felvételi vizsgák

vezetőség

 

 

 

Felvételi dolgozatok javításának határideje

vezetőség

 

29.

 

Félévi értesítők kiosztása

osztályfőnökök

febr.

4.

 

Félévi nevelőtestületi értekezlet

Bese Benő

 

5.

14.30

Bolyai természettudományi csapatv. iskolai. ford. 5-8. oszt.

Földrajz-biológia-kémia mk.

Holczer József

 

10.

17.00

SZMK-értekezlet

osztályfőnökök

 

11.

17.00

Szülői értekezletek

osztályfőnökök

 

15.

 

Érettségi jelentkezések határideje

Zsilvölgyi Márta

 

19.

15.00

Népek Karneválja

Calvoné Horányi Enikő

 

25.

 

Megemlékezés a kommunista diktatúra áldozatairól

Bérczesné SIdó Andrea

 

02.23-03.12.

 

Szóbeli felvételi vizsgák

mk-vezetők

márc

 

szombat

Curie kémiaverseny 

Elekné Becz Beatrix

 

 

14.30

Pótló szóbeli felvételi vizsgák

mk-vezetők

 

 

 

Naplóellenőrzés

vezetőség

 

 

 

Sítábor

Szeberényi Tamás Csapody Ákos

 

11.

16.00

Fogadóórák – reál tárgyak online

szaktanárok

 

12.

12.30

Megemlékezés a ’48-as forradalomról

Horváth Zsuzsanna

 

15.

hétfő

Nemzeti ünnep - munkaszüneti nap

 

 

18.

16.00

Fogadóórák – humán tárgyak online

szaktanárok

 

 

10.00-11.00

Kenguru Nemzetközi Matematikaverseny 5-12.o.

Kovács Gabriella

 

 

 

Matematika próbaérettségi 12. évf.

Kovács Gabriella

 

31.

szerda

Utolsó tanítási nap a szünet előtt

 

TAVASZI SZÜNET: 04.1 – 04.6.

ápr.

7.

szerda

Első tanítási nap

 

 

9.

16.00

Nyugdíjas - találkozó

Szakonyiné Diósy Szilvia

 

12-14.

 

Egészségnapok

Zaha Enikő

 

14-16.

 

Jedlik Napok

Harangozó Andrea

 

16.

péntek

Megemlékezés a holocaust áldozatairól

Bunda János István

 

23.

 

Fizikai állapot felmérésének határideje

Szeberényi Tamás

 

19-23.

 

Fenntarthatósági Témahét: Föld-napi vetélkedő 

Zaha Enikő

 

19-23.

 

Papírgyűjtés

DÖK, SZMK

 

26.

hétfő

Jegyek lezárása a 12. évfolyamon

 

 

27.

kedd

Osztályozókonferenciák a 12. évfolyamon.

vezetőség

 

30.

15.00

Végzősök utolsó tanítási napja

Ballagás

Janik Mária

máj.

1.

szombat

Munkaszüneti nap

 

 

 

 

Tantestületi kirándulás

Bese Benő, Zsilvölgyi Márta

 

3.

 

Írásbeli érettségi 1. napja – magyar

 Tanítás nélküli munkanap

Zsilvölgyi Márta

 

6-7.

 

Tanítás nélküli munkanapok – angol, német érettségi

Zsilvölgyi Márta

 

14.

 

Próbanyelvvizsga a 10. évfolyamon ( 1. id.ny: angol)

Éryné G. Ágnes

 

19.

 

Idegen nyelvi mérés a 6. és 8. évfolyamon (német)

vezetőség, T.Pénzes Margit

 

20.

17:00

Szülői értekezlet a leendő 5. és 9. évf. számára

osztályfőnökök

 

24.

hétfő

Pünkösdhétfő – munkaszüneti nap

 

 

26.

 

Kompetenciamérés a 6. 8. és 10. évfolyamon

Zsilvölgyi Márta

 

27-28.

 

Naplóellenőrzés

vezetőség

 

 

 

Hattingeni diákcsere - kiutazás

Tengelicsné P. Margit

jún.

2.

 

Munkaközösség-vezetők beszámolóinak elkészítése

mk-vezetők

 

2.

 

Megemlékezés a nemzeti összetartozás napjáról

Krempaszky Zsolt

 

3-4-5.

 

Emelt szintű szóbeli érettségi (tanítási szünet) cs-pé-szo

vezetőség

 

11.

péntek

Jegyek lezárása

 

 

15.

kedd

Utolsó tanítási nap, DÖK-nap

Kecskeméti Judit, ofők

 

 

 

Osztályozó konferenciák

vezetőség

 

14-25.

 

Középszintű szóbeli vizsgák

 

 

17.

17.00

Tanévzáró ünnepély

Dr. Bonhardtné Hoffmann Ildikó

 

22-24.

9.00

Beiratkozás

titkárság, vezetőség

 

30.

kedd 9.00

Tanévzáró értekezlet

Bese Benő

 

Melléklet:

A tanév várható versenyei:

  • A világ legolvasottabb könyve  A Bibliával kapcsolatos levelezős műveltségi verseny
  • Abacus matematikai lapok
  • Ábel Jenő Országos Latin Tanulmányi Verseny
  • Apáczai 2+1 Irodalmi és Filmes Verseny
  • Arany  János  irodalmi verseny 9-10.o.
  • Arany Dániel matematikaverseny
  • Arany János magyar nyelvi verseny 5-8.o.
  • Barcsi Országos Angol Nyelvi Verseny
  • Bátaszéki Matematikaverseny
  • Benchmark angolverseny
  • Bendegúz Akadémia tantárgyi versenyei
  • Bendegúz Tudásbajnokság  tantárgyi versenyei
  • Best in English Competition  Nemzetközi Internetes Angolverseny
  • Bolyai anyanyelvi csapatverseny Kicsik, Nagyok
  • Bolyai Kollégium természettudományi verseny
  • Bolyai Matematika Csapatverseny  Kicsik, Nagyok
  • Bolyai Természettudományi Csapatverseny Kicsik
  • Curie Kémiaverseny
  • Curie Környezetvédelmi verseny
  • Délbudai Katasztrófavédelmi Ifjúsági Verseny
  • Dictée (francia verseny) 11-12. évf.
  • Dürer kémiaverseny, matematikaverseny
  • Édes anyanyelvünk verseny
  • hebeplusz.hu
  • Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny
  • Hevesy György Kémiaverseny
  • Hon- és Rendvédelmi Ifjúsági Verseny 
  • Horváth István Károly Ókortudományi és Latin Nyelvi Verseny
  • Implom József helyesírási verseny
  • Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaverseny
  • Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzverseny
  • Kaán Károly Országos Természet- és Környezetismereti verseny
  • Kalmár László Matematikaverseny
  • Kazinczy Ferenc Szép magyar beszéd verseny
  • Kenguru Nemzetközi Matematikaversenyen
  • Kerületi játékos anyanyelvi vetélkedő
  • Kerületi Művészeti Szemle (dal,vers,próza,jelenet)
  • Kerületi német nyelvi verseny
  • Kerületi szövegértő verseny
  • Kerületi vers- és prózamondó verseny
  • Kis Kavics Kupa
  • Kosáry Domonkos Történelemverseny
  • KÖKÉL Országos Levelezős Kémiaverseny
  • KöMal matematika, fizika
  • Lila Vegyészbajnokság
  • Litterátum Német Verseny
  • Löwenzahn (ELT Hungary, 3-12.évf.)
  • Matech2
  • Medve Szabadtéri Matematikaverseny
  • Mikola fizikaverseny
  • Mozaik tanulmányi verseny
  • Náboj Nemzetközi Matematikaverseny
  • OKTV
  • Oláh György kémiaverseny
  • Orchidea-Pangea matematikaverseny
  • Országos angol nyelvi verseny  7-8.o. (OÁTV)
  • Országos Diákolimpia
  • Országos Mezei Futóverseny
  • Országos német nyelvi verseny 7-8.o. (OÁTV)
  • Országos Nyelvhasználó Verseny angol nyelvből
  • Országos Nyelvhasználó Verseny német nyelvből (TIT)
  • Savaria országos középiskolai történelemverseny 9-10.évf.
  • Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny
  • Spiel und Gewinn
  • Szilárd Leó fizikaverseny
  • Szivárványhíd
  • Teleki Pál földrajzverseny
  • Titokonline Orsz. német Levelezőverseny
  • TUDÁSVADÁSZ Honismereti Tanulmányi Versenyen
  • Varga Tamás Matematikaverseny
  • Vermes Tehetségnap (matematika)
  • Vöröskeresztes Dél-Pest területi elsősegély nyújtó verseny
  • WRO (World Robot Olympiad)  Legorobot-programozó verseny
  • Zrínyi Ilona Matematikaverseny

Sportversenyek:

  • Mikulásnapi futás
  • Jedlik heti foci, röplabda, kidobós
  • Jedlik bajnokság foci
  • DÖK napi foci, röplabda

Az  általunk szervezett versenyek:

  • Állj meg egy könyvre! - iskolai
  • Angol verseny - iskolai
  • Föld Napi Vetélkedő - iskolai
  • Informatika verseny - kerületi
  • Vermes fizikaverseny