A 2019/2020-es tanév munkaterve

NAP

ÓRA

ESEMÉNY

FELELŐS

aug

27.

9.00

Alakuló értekezlet

Bese Benő

 

28.

9.00

Javítóvizsgák

Harangozó Andrea

 

29.

9.00

Munkaközösségi értekezletek

mk-vezetők

 

30.

9.00

Tanévnyitó értekezlet

Bese Benő

szept

2.

9.00

Tanévnyitó ünnepély és első tanítási nap

Horváth Zsuzsanna

 

2.

9.35-től

Három osztályfőnöki óra (3 - 4 - 5.)

osztályfőnökök, Zsilvölgyi Márta

 

5.

 

Jelentkezési határidő az őszi érettségire

Zsilvölgyi Márta

 

5-6.

 

Tanulmányi kirándulások

osztályfőnökök

 

5-9.

 

Határtalanul! 7.A osztály

Csapody Ákos, kísérő: Csiú, Toldi Edit

 

12.

17.00

Szülői értekezletek

osztályfőnökök, Bonhardtné H.Ildikó

 

16.

 

Munkaközösségi munkatervek leadási határideje

mk-vezetők

 

20.

 

OKTV-jelentkezések határideje (diákok, jelentkezési lap)

Harangozó Andrea

 

09. 22- 10.02.

 

Hattingeni csoport látogatása

Tengelicsné P.Margit

okt.

1.

 

Zene világnapja

Fábián Magdolna

 

3.

17.00

SZMK-értekezlet

Bese Benő

 

4.

 

Megemlékezés az aradi vértanúkról

Venczel Katalin

 

7.

 

Tanmenetek leadásának határideje

mk-vezetők

 

7-11.

 

Papírgyűjtés

DÖK, SZMK

 

11.

14.30

Bolyai matematikai csapatv. regionális ford. 3-8. o.

tanítás 12.10-ig

Matematika mk. Holczer József

 

13-20.

 

Erasmus+ - utazás Portugáliába

Kohut Judit, Bese Benő, Kulinyi Réka, Beke-Szabó Lajos, Zaha Enikő,

 

21.

17.00

Beiskolázási tájékoztató szülőknek

Bese Benő, Zsilvölgyi Márta, mk.vez.

 

21-22.

 

Naplóellenőrzés

vezetőség

 

22.

kedd

Megemlékezés az ’56-os forradalomról

tanítás 12.10-ig

Brutovszky Gabriella

 

23.

szerda

Nemzeti ünnep - munkaszüneti nap

 

 

25.

péntek

Utolsó tanítási nap a szünet előtt

 

ŐSZI SZÜNET 10. 28 - 10. 31.

nov.

4.

hétfő

Első tanítási nap

 

 

 

15.00

Játszóház a 8 évf. gimnáziumba jelentkező kisdiákoknak

Venczel Katalin, 8.A

 

6-7-8.

9.00

Nyitott Kapuk I. (sze-csüt-pé)

Bese Benő

 

7.

16.00

Fogadóórák – reál tárgyak

szaktanárok

 

8.

14.30

Bolyai anyanyelvi csapatv. regionális ford. 3-8. o.

Magyar mk,

Holczer József

 

14.

16.00

Fogadóórák – humán tárgyak

szaktanárok

 

15.

14.30

Bolyai anyanyelvi csapatv. regionális ford. 9-12. o.

Magyar mk,

Holczer József

 

21.

 

Nevelési értekezlet- rövidített órák

Bese Benő

 

22.

14.30

Gólyabál

Holczer József, 10.B

 

11.29-12.20.

péntek

12.10

Ünnepélyes adventi gyertyagyújtások

Fábián Magdolna

dec.

2-3-4.

 

Nyitott Kapuk II. (hé-ke-sze)

Bese Benő

 

5.

 

Vermes Miklós Fizikaverseny

fizika mk.

 

6.

18.00

Öregdiák-találkozó (kerek évf.) péntek

Bese Benő

 

7.

szombat

Áthelyezett munkanap (dec. 24. helyett)

keddi munkarend – rövidített órák / Tolerancia nap

 

 

14.

szombat

Áthelyezett munkanap (dec. 27. helyett)

pénteki munkarend – rövidített órák

 

 

18.

15.00

Christmas Party

Éryné Gerencsér Ágnes

 

19.

de.

Betlehemes

Bonhardtné H.Ildikó, 5.A

 

20.

péntek

Utolsó tanítási nap a szünet előtt,

3 osztályfőnöki óra a 2-3-4. órában,

karácsonyi ebéd 13.30-kor

 

TÉLI SZÜNET 12.23 – 01.03.

jan.

6.

hétfő

Első tanítási nap

 

 

8.

17.00

SZMK vezetőségi értekezlet

Bese Benő

 

10.

14.30

Bolyai matematikai csapatv. regionális ford. 9 -12. o.

Matematika mk. Zsilvölgyi Márta,

 

10.

 

Pályaorientációs nap (Educatio kiállítás),

tanítás nélküli munkanap

 

 

14-15.

 

Naplóellenőrzés

vezetőség

 

 

 

Portugál diákcsere – fogadás Budapesten

Kohut Judit, Brutovszky Gabriella

 

18.

10.00

Központi írásbeli felvételi a 4 és a 8 évf. jelentkezőknek

vezetőség

 

23.

14.00

Pótló felvételi vizsgák

vezetőség

 

24.

 

Első félév vége; jegyek lezárása

szaktanárok, osztályfőnökök

 

25.

18.00

Szalagavató bál

Horváth Zsuzsanna, Holczer József, Harangozó Andrea

 

 

 

Felvételi dolgozatok javításának határideje

vezetőség

 

27-29.

14.30

Osztályozó konferenciák

vezetőség

 

31.

 

Félévi értesítők kiosztása

osztályfőnökök

febr.

6.

 

Félévi nevelőtestületi értekezlet – rövidített órák

Bese Benő

 

7.

14.30

Bolyai természettudományi csapatv. reg. ford. 3-8. oszt.

Földrajz-biológia-kémia mk.

Holczer József

 

12.

17.00

SZMK-értekezlet

osztályfőnökök

 

13.

17.00

Szülői értekezletek

osztályfőnökök

 

15.

 

Érettségi jelentkezések határideje

Zsilvölgyi Márta

 

21.

15.00

Népek Karneválja

Calvoné Horányi Enikő

 

25.

 

Megemlékezés a kommunista diktatúra áldozatairól

 

 

02.24-03.13.

 

Szóbeli felvételi vizsgák

mk-vezetők

márc.

 

szombat

Curie kémiaverseny

Elekné Becz Beatrix

 

 

14.30

Pótló szóbeli felvételi vizsgák

mk-vezetők

 

 

 

Naplóellenőrzés

vezetőség

 

5-9.

 

Sítábor

Szeberényi T. Csapody Ákos

 

12.

16.00

Fogadóórák – reál tárgyak

szaktanárok

 

 

 

Erasmus+ - utazás

Kohut Judit,

 

13.

12.30

Megemlékezés a ’48-as forradalomról (tanítás 12.10-ig)

Horváth Zsuzsanna, Bunda János István

 

15.

vasárnap

Nemzeti ünnep - munkaszüneti nap

 

 

19.

16.00

Fogadóórák – humán tárgyak

szaktanárok

 

 

10.00-11.00

Kenguru Nemzetközi Matematikaverseny 5-12.o.

Kovács Gabriella

 

 

 

Matematika próbaérettségi 12. évf.

Kovács Gabriella

ápr.

márc.30-ápr.3

 

Jedlik Napok

Egészségnapok

Harangozó Andrea

Zaha Enikő

 

 

 

Költészet napja

F. Gere Zsuzsanna

 

20-24.

 

Fenntarthatósági Témahét: Föld-napi vetélkedő

Papírgyűjtés

Zaha Enikő

DÖK, SZMK

 

 

 

Portugál diákcsere – kiutazás

Kohut Judit, Brutovszky Gabriella

 

8-9

 

Auschwitz- Krakkó tanulmányi kirándulás

Brutovszky Gabriella, Janik Mária

 

8.

szerda

Utolsó tanítási nap a szünet előtt

 

TAVASZI SZÜNET: 04.9 – 04.14.

 

15.

szerda

Első tanítási nap

 

 

16.

 

Megemlékezés a holocaust áldozatairól

Bunda János István

 

17.

16.00

Nyugdíjas - találkozó

Szakonyiné Diósy Szilvia

 

24.

 

Fizikai állapot felmérésének határideje

Szeberényi Tamás

 

27.

hétfő

Jegyek lezárása a 12. évfolyamon

 

 

28.

kedd

Osztályozókonferenciák a 12. évfolyamon.

vezetőség

 

30.

 

15.00

Végzősök utolsó tanítási napja (3 oszt.f.)

Ballagás

Bonhardtné H.Ildikó

máj.

1.

péntek

Munkaszüneti nap

 

 

 

 

Tantestületi kirándulás

Bese Benő, Zsilvölgyi Márta

 

4.

 

Írásbeli érettségi 1. napja – magyar

 Tanítás nélküli munkanap

Zsilvölgyi Márta

 

7-8.

 

Tanítás nélküli munkanapok – angol, német érettségi

Zsilvölgyi Márta

 

14.

 

Próbanyelvvizsga a 10. évfolyamon ( 1. id.ny: angol/ német)

Éryné G. Ágnes, Tengelicsné P. Margit

 

20.

 

Idegen nyelvi mérés a 6. és 8. évfolyamon (angol)

vezetőség,   Éryné G. Ágnes

 

21.

17:00

Szülői értekezlet a leendő 5. és 9. évf. számára

osztályfőnökök

 

27.

 

Kompetenciamérés a 6. 8. és 10. évfolyamon

Zsilvölgyi Márta

 

27-28.

 

Naplóellenőrzés

vezetőség

 

 

 

Hattingeni diákcsere - kiutazás

Tengelicsné P. Margit

jún.

1.

 

Pünkösdhétfő – munkaszüneti nap

 

 

2.

 

Munkaközösség-vezetők beszámolóinak elkészítése

mk-vezetők

 

3.

 

Megemlékezés a nemzeti összetartozás napjáról

 

 

4-5-6.

 

Emelt szintű szóbeli érettségi (tanítási szünet) cs-pé-szo

vezetőség

 

12.

péntek

Jegyek lezárása

 

 

15.

hétfő

Utolsó tanítási nap, DÖK-nap

Kecskeméti Judit, ofők

 

15.du.

16.de.

hétfő, kedd

Osztályozó konferenciák

vezetőség

 

16.

kedd

Testnevelés gyakorlati érettségi

 

 

17-18-19.

sze-csüt-pé.

Középszintű szóbeli érettségi vizsgák (2 osztály)

vezetőség

 

22-23-24.

hé-ke-sze.

Középszintű szóbeli érettségi vizsgák (2 osztály)

vezetőség

 

25-26.

csüt-pé.

Középszintű szóbeli érettségi vizsgák (12.E)

vezetőség

 

18.

17.00

Tanévzáró ünnepély - csütörtök

Janik Mária

 

23.

csütörtök 9.00

Beiratkozás

titkárság, vezetőség

 

30.

kedd 9.00

Tanévzáró értekezlet

Bese Benő

 

 

 

 

Melléklet:

 

A tanév várható versenyei

 

 

 

 

A tanév várható versenyei:

A világ legolvasottabb könyve  A Bibliával kapcsolatos levelezős műveltségi verseny

Abacus matematikai lapok

Ábel Jenő Országos Latin Tanulmányi Verseny

Apáczai 2+1 Irodalmi és Filmes Verseny

Arany  János  irodalmi verseny 9-10.o.

Arany Dániel matematikaverseny

Arany János magyar nyelvi verseny 5-8.o.

Barcsi Országos Angol Nyelvi Verseny

Bátaszéki Matematikaverseny

Benchmark angolverseny

Bendegúz Akadémia tantárgyi versenyei

Bendegúz Tudásbajnokság  tantárgyi versenyei

Best in English Competition  Nemzetközi Internetes Angolverseny

Bolyai anyanyelvi csapatverseny Kicsik, Nagyok

Bolyai Kollégium természettudományi verseny

Bolyai Matematika Csapatverseny  Kicsik, Nagyok

Bolyai Természettudományi Csapatverseny Kicsik

Curie Kémiaverseny

Curie Környezetvédelmi verseny

Délbudai Katasztrófavédelmi Ifjúsági Verseny

Dictée (francia verseny) 11-12. évf.

Dürer kémiaverseny, matematikaverseny

Édes anyanyelvünk verseny

hebeplusz.hu

Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny

Hevesy György Kémiaverseny

Hon- és Rendvédelmi Ifjúsági Verseny 

Horváth István Károly Ókortudományi és Latin Nyelvi Verseny

Implom József helyesírási verseny

Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaverseny

Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzverseny

Kaán Károly Országos Természet- és Környezetismereti verseny

Kalmár László Matematikaverseny

Kazinczy Ferenc Szép magyar beszéd verseny

Kenguru Nemzetközi Matematikaversenyen

Kerületi játékos anyanyelvi vetélkedő

Kerületi Művészeti Szemle (dal,vers,próza,jelenet)

Kerületi német nyelvi verseny

Kerületi szövegértő verseny

Kerületi vers- és prózamondó verseny

Kis Kavics Kupa

Kosáry Domonkos Történelemverseny

KÖKÉL Országos Levelezős Kémiaverseny

KöMal matematika, fizika

Lila Vegyészbajnokság

Litterátum Német Verseny

Löwenzahn (ELT Hungary, 3-12.évf.)

Matech2

Medve Szabadtéri Matematikaverseny

Mikola fizikaverseny

Mozaik tanulmányi verseny

Náboj Nemzetközi Matematikaverseny

OKTV

Oláh György kémiaverseny

Orchidea-Pangea matematikaverseny

Országos angol nyelvi verseny  7-8.o. (OÁTV)

Országos Diákolimpia

Országos Mezei Futóverseny

Országos német nyelvi verseny 7-8.o. (OÁTV)

Országos Nyelvhasználó Verseny angol nyelvből

Országos Nyelvhasználó Verseny német nyelvből (TIT)

Savaria országos középiskolai történelemverseny 9-10.évf.

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny

Spiel und Gewinn

Szilárd Leó fizikaverseny

Szivárványhíd

Teleki Pál földrajzverseny

Titokonline Orsz. német Levelezőverseny

TUDÁSVADÁSZ Honismereti Tanulmányi Versenyen

Varga Tamás Matematikaverseny

Vermes Tehetségnap (matematika)

Vöröskeresztes Dél-Pest területi elsősegély nyújtó verseny

WRO (World Robot Olympiad)  Legorobot-programozó verseny

Zrínyi Ilona Matematikaverseny

 

Sportversenyek:

Mikulásnapi futás

Jedlik heti foci, röplabda, kidobós

Jedlik bajnokság foci

DÖK napi foci, röplabda

 

Az  általunk szervezett versenyek:

Állj meg egy könyvre! - iskolai

Angol verseny - iskolai

Föld Napi Vetélkedő - iskolai

Informatika verseny - kerületi

Vermes fizikaverseny