Pontverseny

5. osztály

3. helyezést és Aranyfokozatú dicséretet kapott Szakács Benjámin, eredményesen szerepelt még Füzesi Fanni és Tölgyesi Emma, tanáruk Radnai Tamás.

7. osztály

1. helyezést és Aranyfokozatú dicséretet kapott Gede Emese, eredményesen szerepelt még Madár Hanna, tanáruk Zsilvölgyi Márta.

Számrejtvények

  1. helyezést ért el Madár Hanna (7. o), eredményesen szerepelt Szakács Benjámin (5. o) és Tóth Máté (8. o).

Sudoku

  1. helyezést ért el Gede Emese és Madár Hanna (7. o), eredményesen szerepelt még Tóth Máté (8. o)

Matematikai problémák

II. díjat kapott Szakács Ábel (8. o), tanára Beke-Szabó Lajos.

Logigrafika

Minden feladványt megfejtett Gede Emese (7. o).

A budapesti Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium ismét meghirdette az országos "2+1" Irodalmi és Filmes Versenyt.

Az írásbeli fordulóban és a szóbeli döntőben nyújtott összesített teljesítménye alapján

Marczis Rebeka, 8.A osztályos tanulónk

országos 9. helyezést ért el.

 

Tanára: Janik Mária

Gratulálunk!

A budapesti Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium ismét meghírdette az országos  "2+1" Irodalmi és Filmes Versenyt.

Az írásbeli fordulóban nyújtott teljesítménye alapján

 

Marczis Rebeka, 8.A osztályos tanulónk 

 

bekerült a szóbeli döntőbe.

Tanára: Janik Mária

 

Gratulálunk!

Első forduló

A második fordulóba jutottak:

9. A (Kezdők, II. kategória)
Gede Csenge
Kindl Eszter
Pál Martin                 Tanáruk: Kovács Gabriella

9.D (Kezdők, I. kategória)

Ignácz András
Bajnok Bernát           Tanáruk: Kulinyi Réka

10. A (Haladók, II. kategória)

Bíró Gergő Tamás
Fábián Réka
Iliás Gergely
Molnár Evelin             Tanáruk: Hortobágyiné Kard Eszter

Gratulálunk!

Országos döntő

Az Arany János magyarverseny országos döntőjét két év után újra hagyományos formában, személyes jelenléttel rendezték meg Budapesten az ELTE Lágymányosi Campusán.  Iskolánk 45 versenyzőjéből nyolcan vehettek részt a komoly kihívást jelentő döntő megmérettetésen.

Az országos döntőn a következő eredmények születtek:

5.osztály:
Kelemen Ida           5. helyezést ért el (díjazott)
Póka Dóra                9. hely
Repei Eszter          10. hely

6.osztály:
Kilczin Emma           7. hely
Kerényi Zsombor   9. hely
Farkas Bence        14.hely

7.osztály:
Gede Emese  és          
Halupka Dániel     holtversenyben 4. helyezettek (díjazottak)
Madár Hanna        12. hely

 

A 6. osztályosok Venczel Katalin tanárnő, az 5. és 7. osztályosok Hoffmann Ildikó tanárnő tanítványai.

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Az Arany János magyarverseny országos döntőjébe jutott iskolánk 9 tanulója.

Az 5. a osztályból Kelemen Ida, Póka Dóra és Repei Eszter;

a 6.a osztályból Farkas Bence, Kerényi Zsombor és Kilczin Emma;

a 7.a osztályból Gede Emese, Halupka Dániel és Madár Hanna.

 

A 6.a osztályosok felkészítő tanára Venczel Katalin, az 5.a és 7.a osztályosoké Hoffmann Ildikó.

 

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Országos döntő

Lezajlott a 28. Arany János Irodalmi Verseny országos döntője, ahol az írásbeli eredmények alapján behívott legjobb 50 diák mérte össze tudását. A 11.A-ból Gede Eszter 23., Szilágyi Réka 31. helyezést ért el.

Gratulálunk!

Országos döntő

Lezajlott a Bendegúz NyelvÉSZ anyanyelvi tanulmányi verseny országos döntője, melyen korábbi eredményük alapján iskolánk két diákja vehetett részt.

Farkas Emma 7.A osztályos tanulónk az országos döntőn 1. helyezést ért el.
Tóth Máté a 8.A-ból a 35. helyen végzett.

Felkészítő tanáraik Bonhardtné Hoffmann Ildikó és Janik Mária tanárnők.

Gratulálunk!

A Bendegúz NyelvÉSZ anyanyelvi tanulmányi verseny megyei fordulóján iskolánk 20 diákja vehetett részt korábbi teljesítménye alapján. A fővárosi döntőn sok szép eredmény született.

Farkas Emma (7.A) és Tóth Máté (8.A) 2. helyezést értek el, és így az országos döntőbe jutottak.

 

Az első húsz helyezett között vannak még a következő tanulók:

Az 5.A osztályból:

     Kelemen Ida   7.

     Márton Keve 9.

     Szakács Benjámin  15.

A 6.A osztályból:

     Egri Szilvia    6.

     Winkler Eszter   15

     Szász Bálint   18.

A 7.A osztályból:

     Gede Emese   5.

     Madár Hanna   6.

     Halupka Dániel    7.

     Márton Száva   9.

 

A 6.A-sokat Venczel Katalin tanárnő, Tóth Mátét Janik Mária tanárnő, az 5. és 7. osztályosokat Dr. Bonhardtné Hoffmann Ildikó tanárnő készítette fel.

Gratulálunk a versenyzőknek, a döntősöknek sok sikert kívánunk!

A BENDEGÚZ  Tudásbajnokság megyei/fővárosi fordulóján

 

Szakács Benjámin 5. a osztályos diákunk irodalomból az 1. helyen végzett, az országos döntőbe jutott,

Kelemen Ida  5. a osztályos diákunk pedig irodalomból az 5. helyen végzett,

Madár Hanna  7. a osztályos tanulónk magyar nyelvből  2. helyezést ért el.

Tanáruk: Hoffmann Ildikó.

 

Tóth Máté 8.a osztályos tanulónk magyar nyelvből 3. helyezést ért el.

Tanára: Janik Mária

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Országos döntő

A Bolyai anyanyelvi csapatverseny országos döntőjén a 11. évfolyamosok versenyében iskolánk Zümmögés nevű csapata második helyezést ért el.

A csapat tagjai a 11. A osztály tanulói:
Gábor Dominik
Gede Eszter
Lehotai Dávid
Németh Dóra   

Tanáruk: Hoffmann Ildikó

Gratulálunk sikeres szereplésükhöz!

A Bolyai anyanyelvi csapatverseny 9-12. osztályos kategóriájában a területi fordulón (Pest néven 17 fővárosi kerület) szép eredményeket értek el diákjaink. 

A díjazottak közé hat csapat került be.   

 

A 10. A  osztályosok 64 csapat között hatodik helyezettek lettek, felkészítő tanáruk Venczel Katalin.   

6. hely 

Van nevünk 

Bogdán Gréta 
Fábián Réka 
Traub Zita 
Ujhelyi Zsófia 

 

A 11. A osztályból két csapat is bejutott a legjobb hat közé, tanáruk Hoffmann Ildikó. 

2. hely 
döntős 

Zümmögés 

Gábor Dominik 
Gede Eszter 
Lehotai Dávid 
Németh Dóra 

4. hely 

A szokásos ssss 

Lugosi Dorottya 
Mezei Dóra 
Molnár Dominika 
Szilágyi Réka 

 

A 12. A osztályosokat is Venczel Katalin tanárnő készítette fel. 

6. hely 

Csucsu 

Budai Zsófia 
Lindenmayer Lili 
Merza Roland 
Tarsoly Levente 

 

Gratulálunk a legeredményesebbeknek és a többi résztvevőnek (további 15 csapat) is! 

A Bolyai anyanyelvi csapatverseny 3-8. osztályos kategóriájában a területi fordulón (Dél-Pest néven 10 fővárosi kerület) szép eredményeket értek el diákjaink.

 

Az 5. osztályosoknál 87 csapat indult.  A mi legeredményesebb csapataink a következő helyezéseket érték el (tanáruk Hoffmann Ildikó):

3. hely

Jukak

Horváth Anna
Kecskés Petra
Nemes-Nagy Dóra
Tölgyesi Emma

7. hely

Irodalmák4000

Farkas Bence
Reiner Bercel
Szakács Benjámin
Tóth Marcell

8. hely

Malacok

Füzesi Fanni
Kelemen Ida
Körmendy Viktória
Repei Eszter

11. hely

Őrült nyelvkutatók

Ablonczy Emma
Angyalföldi Gergő
Kasuba Zsófia
Makai Dávid

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A 6. osztályban 77 induló csapatból a legügyesebb jedlikesek (tanáruk Venczel Katalin):

10. hely

Gumimaci kommandó

Kilczin Emma
Kiss-Ferenczi Bíborka
Kovács Dorka
Winkler Eszter

 

A 7. osztály gimnáziumi kategóriában a legjobb helyezést elérő csapatunk (tanáruk Hoffmann Ildikó):

6. hely

Irodalmi gombócok

Fáy Barnabás
Fáy Vince
Füzesi Balázs
Halupka Dániel

 

A 8. osztály gimnáziumi kategóriában két csapat is a díjazottak (vagyis az első hat) között van (tanáruk Janik Mária):

3. hely

Bigmákusz

Harangozó Kinga
Domján Lola
Marczis Rebeka
Butkai Lara

5. hely

Nubkelsz

Mayer Martin
Handlovics Krisztián
Bodzai Csanád
Kovács Péter

Gratulálunk a legeredményesebbeknek és a többi résztvevőnek (további 13 csapat) is!

Területi forduló

A Bolyai Matematika Csapatverseny 9-12. osztályos területi fordulójában elért legjobb eredmények

Évfolyam

Csapatnév

Tagok

Helyezés

Tanár

9.

Protuberancia

Gede Csenge
Fidrich Viktória
Kindl Eszter
Balog Lili

36.

(131 pont)

245 csapatból

 Kovács Gabriella

10.

Egyszer már volt nevünk

Fábián Réka
Molnár Evelin
Bogdán Gréta
Ujhelyi Zsófia

27.

(103 pont)

135 csapatból

Hortobágyiné Kard Eszter

11.

 Ingyenélők

Lugosi Dorottya Gede Eszter
Lehotai Dávid
Gábor Dominik

17.

(123 pont)

90 csapatból

Kulinyi Réka

12.

Pozitron

Jónás Károly

Kiss Kíra Johanna Kiss Anna

22.

(84 pont)

32 csapatból

Szakácsné Györey Bernadett

 

A 9-12. évfolyamon nagy körzetben, erős mezőnyben versenyeztek a csapatok.

Gratulálunk!

Országos döntő

A Bolyai Matematika csapatverseny 3-8. osztályos döntőjében a következő eredményeket érték el csapataink:

6. osztály

30.

Bagolytudósok
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI.

112

 

Farkas Bence, Turányi Gergely, Pokol Sarolta, Farkas Dániel

Felkészítő tanár: Szakácsné Györey Bernadett

 

7. osztály gimnáziumi kategória

21.

Nutellás gombócok
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI.

100

 

Fáy Barnabás, Fáy Vince, Füzesi Balázs, Halupka Dániel Tibor

Felkészítő tanár: Zsilvölgyi Márta

 

8. osztály gimnáziumi kategória, díjazott csapat

4.

Négy Ász
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI.

147

 

Szakács Ábel, Mayer Martin, Gárday Lilla, Marczis Rebbeka

Felkészítő tanár: Beke-Szabó Lajos

 

Gratulálunk!

A Bolyai matematika csapatverseny körzeti fordulójának díjazott csapatai az 5-8. évfolyamon

5.osztály

2. hely

Matek Malacok

Jedlik Ányos Gimnázium
Budapest XXI.

Szakács Benjámin
Tölgyesi Emma
Farkas Szaffi
Reiner Bercel

111 pont
 

6.osztály

1. hely
döntős

Bagolytudósok

Jedlik Ányos Gimnázium
Budapest XXI.

Farkas Bence
Turányi Gergely
Pokol Sarolta
Farkas Dániel

112 pont
 

5. hely

Derékszögű farkasok

Jedlik Ányos Gimnázium
Budapest XXI.

Szász Bálint
Kiss-Ferenczi Bíborka
Egri Szilvia
Kilczin Emma

103 pont
 

7. osztály

1. hely
döntős

Nutellás gombócok

Jedlik Ányos Gimnázium
Budapest XXI.

Fáy Barnabás
Fáy Vince
Füzesi Balázs
Halupka Dániel Tibor

123 pont
 

4. hely

Szentháromság

Jedlik Ányos Gimnázium
Budapest XXI.

Fellegi Simon
Felsmann Richárd
Paládi Gergő
-

100 pont
 

6. hely

Mi

Jedlik Ányos Gimnázium
Budapest XXI.

Madár Hanna
Molnár Dóra
Tóth Bátor
Török Hanna Zsófia

98 pont
 

8. osztály

1. hely
döntős

Négy Ász

Jedlik Ányos Gimnázium
Budapest XXI.

Szakács Ábel
Mayer Martin
Gárday Lilla
Marczis Rebbeka

145 pont
 

2. hely

Még kitaláljuk

Jedlik Ányos Gimnázium
Budapest XXI.

Pataki Zsombor
Eigner Krisztián
Ujhelyi Balázs
Tamási Milán

111 pont
 

4. hely

Az Asztal

Jedlik Ányos Gimnázium
Budapest XXI.

Tóth Máté
Leipold Gergő
Poncsák Pongrác
-

100 pont

 

Díjazott tanárok:

Beke-Szabó Lajos

Radnai Tamás

Szakácsné Györey Bernadett

Zsilvölgyi Márta

 

Gratulálunk!

Országos döntő

A Curie Kémiaverseny országos döntőjén

Marczis Rebeka (8.A) 14.,
Gede Csenge (9.A)    8.,
Lehotai Dávid (11.A)  5.,
Merza Roland (12.A) 17.

helyezést ért el.

Gratulálunk!

Területi forduló

A Curie Kémiaverseny területi döntőjének eredményei:

Gede Emese 7. A 12.
Madár Hanna 7. A 17.

Marczis Rebeka 8. A 15. Az országos döntőbe jutott.
Gede Csenge 9. A 9.  Az országos döntőbe jutott.
Vámos Vince 9. B 16.
Polgár Dorina 9.A 23.

Bíró Gergő 10. A 5. Az országos döntőbe jutott.
Molnár Evelin 10. A 14.
Handlovics Daniella 10. A 19.
Balázs Eszter 10. A 20.

Lehotai Dávid 11. A 3. Az országos döntőbe jutott.
Merza Roland 12. A 5. Az országos döntőbe jutott.
Miklós Bence 12. A 10.
Bonhardt Liliána 12. A 15.
Mocsári-Orosz Csenge 12. A 16.
Jákób Liza 11. B 30

Az országos döntőben  Kerekes Eszter, 10.A osztályos tanulónk 5. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Venczel Katalin tanárnő

Gratulálunk!

Első forduló

A Dragomán György novellaelemző verseny országos döntőjébe jutott Kerekes Eszter és Forró Zalán (10.A), valamint Ujlaki Anna (12.C).

Felkészítő tanáruk: Venczel Katalin tanárnő

Gratulálunk!

Országos döntő

A Dürer Kémiaverseny miskolci országos döntőjén Merza Roland (12.A), Miklós Bence (12.A) és Molnár Evelin (10.A) csapata 2. helyezést ért el.

A Dürer Kémia verseny regionális fordulóján iskolánk csapata 1. helyezést, országosan 2. helyezést ért el, így az országos döntőbe jutottak. 

A csapat tagjai:

Miklós Bence és Merza Roland (12. A), Molnár Evelin (10.A).

Tanáruk: Elekné Becz Beatrix

Gratulálunk!

Országos döntő

A Dürer matematikaverseny országos döntőjének eredményei

Helyezés

Kategória

Csapatnév

Tagok

Évfolyam

Iskola

Felkészítő tanárok

5.

D

 Á-sokk

Iliás Gergely
Pető Kristóf
Kerekes Eszter

10.

Jedlik Ányos Gimnázium; Budapest

Hortobágyiné Kard Eszter

8.

E

Keringőző Kubai Krokodilok

Gede Eszter
Gábor Dominik
Lehotai Dávid

11.

Jedlik Ányos Gimnázium; Budapest

Kulinyi Réka

Gratulálunk!

Területi forduló

A Dürer matematikaverseny helyi fordulójának eredményei az iskolánkból az internetes fordulón túljutott csapatok körében:

Régió

Abszolút

Csapatnév

Tagok

Évf.

Tanár

Összes pont

Megjegyzés

Kategória

17.

52.

Sirat Ás

Szabó Zsófia

Pokol Emese

László András

10.

10.

9.

Hortobágyiné Kard Eszter

Kovács Gabriella

23

 

C

(41 régiós versenyzőből)

2.

4.

Á-sokk

Iliás Gergely

Pető Kristóf

Gede Csenge

10.

10.

9.

Hortobágyiné Kard Eszter

Kovács Gabriella

48

döntőbe jutottak

D

(29 régiós versenyzőből)

11.

28.

Indigó

Fábián Réka

Ujhelyi Zsófia

Magyar András

10.

10.

10.

Hortobágyiné Kard Eszter

35

 

D

8.

12.

Keringőző Kubai Krokodilok

Gede Eszter

Gábor Dominik

Lehotai Dávid

11.

11,

11.

Kulinyi Réka

36

döntőbe jutottak

E

(26 régiós versenyzőből)

8.

12.

Sárkányok

Szabó Benedek (JÁG)

Görömbey Lilla és Szabó Regő

(Eötvös József Gimn.)

 

12.

 

12.

10.

Kulinyi Réka

 

Czirók Adrienn

36

döntőbe jutottak

E

(26 régiós versenyzőből)

 

Gratulálunk a döntőbe jutottaknak, az eredményes résztvevőknek és tanáraiknak!

Kerekes Eszter, 10.A osztályos tanulónk 13. helyzést ért el az Édes anyanyelvünk verseny fővárosi fordulójában. 

Felkészítő tanára: Venczel Katalin tanárnő

 

Gratulálunk!

Országos döntő

A Fenntartható Fejlődés Földrajzversenyen Élelmiszer kategóriában

Szabó Zsófia, 10.A osztályos tanulónk

1.helyezést ért el.

 

Felkészítő tanára: Scheuer Zsuzsanna

 

Gratulálunk!

Szabó Zsófia (10.A) az Ételhulladék és fenntarthatóság című pályamunkájával a Fenntartható Fejlődés Földrajzverseny döntőjébe jutott.

A pályamunka ezen a linken olvasható.

Tanára: Scheuer Zsuzsanna tanárnő

 

Gratulálunk!

Országos döntő

A Fővárosi Általános Iskolai Informatikai Alkalmazói verseny (FÁIAV) döntőjének eredményei:
Dudás Márk (6a) grafika kategóriában 10. helyezést,
Tóth Bátor (7a) szövegszerkesztés kategóriában 9. helyezést
ért el.

Felkészítő tanáruk: Hortobágyiné Kard Eszter

Gratulálunk!

A Fővárosi és Pest megyei középiskolai informatika alkalmazói versenyen Gál Attila 11. D osztályos tanulónk nyolcadikként a verseny következő fordulójába jutott.

Felkészítő tanára: Takács Attila

Gratulálunk!

 

A Fővárosi általános iskolai informatika alkalmazói versenyen Dudás Márk 6.A és Tóth Bátor 7.A osztályos tanulóink a verseny döntőjébe jutott.

Felkészítő tanáruk: Hortobágyiné Kard Eszter

Gratulálunk!

A Frühling in DACH-Ländern (Für Anfänger kat.) versenyen:

Moldován Eszter 5.A és                       
Varga Lilien  5.A                         orsz. 8.helyezést

 

Tölgyesi Emma  5.A       és
Körmendy Viktória   5.A                       orsz. 10. helyezést értek el.

Tanáruk: Hegyiné Bernhauser Bernadett

Hebe+ középiskolások országos német nyelvi versenyén (4 fordulós)

B2 szinten a 9.A osztály csapata:

            Polgár Dorina

            Szücs Rebeka                    orsz. 5. helyezést ért el

Ziegler Jázmin

 

A1 szinten a 10.A osztály csapata:

            Forró Zalán

            Kerekes Eszter                   orsz. 12. helyezést ért el

Magyar András

Tanáruk: Tengelicsné Pénzes Margit

A1 szinten (Es weihnachtet schon) a 10.B osztály csapata:

            Bábel Petra

            Csapó Ákos                        orsz. 13. helyezést értek el

            Darabos Gergő

Tanáruk: Hegyiné Bernhauser Bernadett

Országos döntő

Fáy Barnabás (7.A) a Hevesy Kémiaverseny országos döntőjén 19. helyezett lett.

Tanára: Elekné Becz Beatrix

Gratulálunk!

Hevesy Kémiaverseny budapesti fordulóján a következő eredmények születtek: 

7. osztály 

Fáy Barnabás                     6. hely                  az országos döntőbe jutott 

Gyimesi Márton               24. hely 

Horváth Máté                   28. hely 

Felkészítő tanáruk: Elekné Becz Beatrix

 

8. osztály 

Szakács Ábel                      15. hely 

Marczis Rebeka                18. hely 

Domján Lola                       58. hely 

Felkészítő tanáruk: Zaha Enikő

 

a hozzávetőleg 100 fős mezőnyből. 

Gratulálunk!

A Hevesy Kémiaverseny budapesti fordulójába jutott tanulóink:

 

7. A:
Fáy Barnabás

Gyimesi Márton

Horváth Máté

 

Tanáruk: Elekné Becz Beatrix

 

8.A:

Szakács Ábel

Marczis Rebeka

Domján Lola

 

Tanáruk: Zaha Enikő

 

Gratulálunk!

Országos döntő

Iskolánkban idén a Hódítsd meg a Biteket informatikai versenyen összesen 152 diák indult el.

Közülük Benjamin kategóriában (5-6. évfolyam):

  • Wágner Tímea országos 3. helyezést
  • Reiner Bercel országos 3. helyezést
  • Fekete Zalán országos 6. helyezést
  • Szomorjai Bercel országos 6. helyezést

ért el. Felkészítő tanáruk: Hortobágyiné Kard Eszter tanárnő.

Junior kategóriában (9.-10. évfolyam):

  • Rétvölgyi Barnabás országos 3. helyezést
  • Raffay Keve országos 4. helyezést
  • Iliás Gergely országos 5. helyezést
  • Lakatos Márton országos 6. helyezést
  • Ujvári Nóra országos 7. helyezést
  • Szűcs Kristóf országos 8. helyezést
  • Ignácz András országos 8. helyezést
  • Balbidi Ziád országos 8. helyezést

ért el. Felkészítő tanáraik: Kovács Gabriella és Hortobágyiné Kard Eszter tanárnő.

Gratulálunk minden résztvevő diákunknak!

Kiss-Ferenczi Bíborka (6.A) a verseny döntőjében 9. helyezést ért el az Aenigmata Latina Minores kategóriában. 

Tanára: Bérczesné Sidó Andrea

Gratulálunk!

Bíró Gergő, 10.A osztályos tanulónk az Irinyi Kémiaverseny országos döntőjén (a II/B2 kategóriában)

6. helyezett lett.

 

Tanára: Elekné Becz Beatrix

Gratulálunk!

Bíró Gergő, 10.A osztályos tanulónk bejutott az Irinyi Kémiaverseny országos döntőjébe.

Tanára: Elekné Becz Beatrix

Gratulálunk!

Első forduló

Az Irinyi Kémiaverseny második fordulójába jutott: 2B2 kategória: Bíró Gergő (10.A) és 1B2 kategória: Gede Csenge (9.A).

Gratulálunk!

Országos döntő

A Kalmár László Matematikaverseny országos döntőjében 

Gede Emese 7.A osztályos tanuló 15. helyezést ért el. Tanára: Zsilvölgyi Márta
Szakács Ábel 8.A osztályos tanuló 2. helyezést ért el. Tanára: Beke-Szabó Lajos

Gratulálunk!

Második forduló

A Kalmár László Matematikaverseny döntőjébe jutottak:

Szász Bálint 6.A
Tanára Szakácsné Györey Bernadett

Gede Emese 7.A
Tanára Zsilvölgyi Márta

Szakács Ábel 8.A
Tanára Beke-Szabó Lajos

Gratulálunk!

Kerületi forduló

A Kazinczy Ferenc Szép magyar beszéd versenyen 

 

2.helyezett

Dani Zsanka (8.A)

Felkészítő tanára: Janik Mária

 

3.helyezett

Császka Balázs (6.A)

Felkészítő tanára: Venczel Katalin

 

Gratulálunk!

Országos döntő

A Kenguru Matematikaverseny országos eredményei

5.A
Reiner Bercel 15. hely
tanára: Radnai Tamás

8.A
Szakács Ábel 1. hely
tanára: Beke-Szabó Lajos

11.A
Lehotai Dávid 6. hely
tanára: Kulinyi Réka

Gratulálunk!

A kerületi szavalóversenyen:

Tar Lili  5.a                                      1.helyezést
Győri Viktor Samu 5.a                   2. helyezést
Füzesi Fanni 5.a                            3. helyezést értek el.

Tanáruk: Hegyiné Bernhauser Bernadett

Budapesti forduló

Lányok III. korcsoport
2. Kiss-Ferenczi Bíborka 6.a

Lányok IV. korcsoport
2. Pokol Sarolta 6.a
3. Kilczin Emma 6.a

Fiúk III. korcsoport

1. Szakács Benjámin 5.a
4. Molnár-Gábor Dániel 6.a
7. Dudás Márk 6.a

Fiúk IV. korcsoport

1. Szakács Ábel 8.a
2. Póka Vilmos 6.a
3. holtversenyben
Bökönyszegi-Busay Botond 6.a
Fekete Zalán 6.a

Fiúk V. korcsoport

3. Leipold Gergely 8.a
4. Poncsák Pongrác 8.a

A budapesti döntőbe jutott Szakács Benjámin és Szakács Ábel.
A budapesti pótdöntőbe jutott Kiss-Ferenczi Bíborka, Pokol Sarolta és Póka Vilmos.

Szeptember 24-26-án lezajlott az I. Kindler József-Láng István fenntartható fejlődés tanulmányi verseny Kárpát-medencei döntője, melyen Szabó Zsófia (10.A) III. helyezést ért el.

A többfordulós, teszt-, esszé- és szóbeli feladatokat is tartalmazó versenyt az a Magyar Természettudományi Társulat rendezte, melynek 1841-es alapítása óta tagja volt többek között Herman Ottó, Xantus János, Irinyi János, Eötvös Loránd, Jedlik Ányos, Bugát Pál, Semmelweis Ignác, Kulin György, Lóczy Lajos. A verseny az ENSZ által 2015-ben életre hívott 2030-as fenntartható fejlődési keretrendszer céljaival ismertette meg a diákokat.

Zsófi eredményéhez szívből gratulálunk!

Felkészítő tanár: Scheuer Zsuzsanna

SET bajnokság

Felsős kategória
4. Kilczin Emma 6.a

Középiskolás kategória
1. Molnár Evelin 10.a
2. Schmid Bori 6.a (felnevezve)
3. Magyar András 10.a

 

Quarto bajnokság

Felsős kategória
2. Bátori Zalán 6.a
3. Bökönyszegi-Busay Botond 6.a
(Zalán nagyot küzdött a döntőben, majdnem meglett a győzelem.)

 

Sakk bajnokság

Felsős kategória
3. Molnár-Gábor Dániel 6.a

Eredményesen szerepelt még:
Magos Benedek 6.a
Szakács Benjámin 5.a

Középiskolás kategória
1. Szakács Ábel 8.a
3. Poncsák Pongrác 8.a
4. Leipold Gergely 8.a
(mindhárman felnevezve)

Országos döntő

A kémiaverseny országos döntőjében Marczis Rebeka a 4. helyen, Domján Lola a 6. helyen, Harangozó Kinga pedig a 7. helyen végzett. Mindannyian 8.A osztályos tanulók, Zaha Enikő tanárnő tanítványai. Gratulálunk!

Az első két forduló összesített eredménye alapján a döntőbe jutottak:

Domján Lola

Harangozó Kinga

Marczis Rebeka.

Mindhárman a 8.A osztály tanulói, tanáruk Zaha Enikő tanárnő.

Gratulálunk!

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma pályázatot hirdetett a „Magyarország jó tanulója, jó sportolója - 2021” cím elnyerésére. Iskolánk öt tanulója részesült ebben az elismerésben a 2020/2021. tanévben nyújtott kimagasló tanulmányi- és sportteljesítménye alapján.

 

I.kategóriában (oktatási intézmény nappali rendszerű iskolai oktatásban vagy egyéni munkarend keretében részt vevő 5−8. évfolyamos tanulója)

Fidrich Viktória 9.A

 

II.kategóriában (oktatási intézmény nappali rendszerű iskolai oktatásban vagy egyéni munkarend keretében részt vevő 9−13. évfolyamos tanulója)

Babinyecz Anna 10.C

Fojt Sára 12.E

Harkai Kitti 10.A

Tari Tibor 11.E

 

Gratulálunk az elismeréshez és további sikereket kívánunk! 

Medve Szabadtéri Matematikaverseny – Gellérthegy

Eredmények:

Medvebocs kategória

34.

Farkas Bence
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

Farkas Dániel
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

Turányi Gergő
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

   

Arany

662.91

4070 m

44.

Magos Benedek Dániel
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

Rubos Attila Ákos
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

Szomorjai Bercel
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

   

Ezüst

574.48

3031 m

52.

Horváth Anna
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Körmendy Viktória
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Tölgyesi Emma
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

   

Ezüst

563.46

4419 m

56.

Reiner Bercel Róbert
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Szakács Benjámin
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Tóth Marcell
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

   

Ezüst

562.24

6214 m

58.

Ablonczy Emma
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Kasuba Hunor
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Kasuba Zsófia Dorka
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

   

Ezüst

558.41

5373 m

74.

Bacsó Márk
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Győri Viktor Samu
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Farkas Bence
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

   

Ezüst

484.23

5065 m

144.

Farkas Zsófia Szaffi
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Gehér Nóra
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Gyimesi Regina
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

   

Ezüst

463.89

5009 m

159.

Moldován Eszter
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Póka Dóra
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Tar Lili
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

   

Ezüst

457.20

3569 m

168.

Fábián Nimród
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Márton Keve
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Zsíros Gergő
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

   

Ezüst

453.39

3585 m

216.

Kelemen Ida
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Repei Eszter
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Makai Dávid Sándor
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

   

Ezüst

427.99

5289 m

 

Nagymedve kategória

 

Abszolút Helyezés

1. csapattag

2. csapattag

3. csapattag

Kategória helyezés

Fokozat

Pontszám

Megtett távolság

5.

Balázs Eszter
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
10. osztály

Handlovics Daniella Zsófia
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
10. osztály

Szabó Réka Viktória
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
10. osztály

 

Ezüst

580.11

2839 m

41.

Kis Marcell
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
9. osztály

Kovács Barnabás
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
9. osztály

Medve Balázs
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
9. osztály

 

Ezüst

462.66

2963 m

42.

Gede Csenge
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
9. osztály

Kindl Eszter Judit
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
9. osztály

Verebélyi Dalma
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
9. osztály

 

Ezüst

462.44

3874 m

59.

Danhauser Gergő
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
9. osztály

Osgyán Bence
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
9. osztály

Wirth Gergő Zsombor
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
9. osztály

 

Bronz

231.13

2446 m

61.

Leitner Gréta
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
9. osztály

Ujvári Panna Málna
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
9. osztály

Vámos Vince
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
9. osztály

 

Bronz

226.18

2035 m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jegesmedve

21.

Biczó József Máté
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
11. osztály

Kovács Bence Barnabás
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
11. osztály

Kiss-Orosz Bendegúz Gábor
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
11. osztály

   

Bronz

340.51

3295 m

25.

Mikes Dániel Szilveszter
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
11. osztály

-
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
11. osztály

Szilvay Bence
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
11. osztály

   

Bronz

232.58

3040 m

27.

Jóni Márta
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
11. osztály

Kékesi Luca
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
11. osztály

KotoraTamara
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
11. osztály

   

Bronz

216.57

2811 m

 

Gratulálunk!

Eredmények:

Kismedve (7-8. osztály)

11.

Gede Emese
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
7. osztály

Márton Száva
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
7. osztály

Perger Mátyás
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
7. osztály

Arany

749.10

4948 m

 

Nagymedve (9-10. osztály)

4.

Szakács Ábel
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
10. osztály

Szakács Domonkos
Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Budapest VIII. kerület
9. osztály

   

Arany

846.39

5536 m

 

Jegesmedve (11-12. osztály)

27.

Szilágyi Gergő
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
11. osztály

Vasadi Vendel Benedek
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
11. osztály

Zellei Nóra
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
11. osztály

Ezüst

475.84

2950 m

Gratulálunk!

Iskolánk az alábbi helyezéseket szerezte:

Nagymedve

 

Abszolút Helyezés

1. csapattag

2. csapattag

3. csapattag

Kategória kód

Kategória helyezés

Fokozat

Pontszám

Megtett távolság

Helyszín

Döntőbe jutott?

5.

Szakács Ábel
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
8. osztály

Szakács Domokos
Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Budapest VIII. kerület
9. osztály

NINCS
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

GPDE

1

Arany

727.24

2606 m

Budapest 11. kerület, Gellért-hegy

Igen

23.

Bíró Gergő Tamás
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
10. osztály

Iliás Gergely
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
10. osztály

Pető Kristóf
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
10. osztály

GPDE

5

Ezüst

567.83

1432 m

Budapest 11. kerület, Gellért-hegy

 

56.

Fábián Réka
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
10. osztály

Traub Zita
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
10. osztály

Ujhelyi Zsófia
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
10. osztály

GPDE

22

Ezüst

435.89

2110 m

Budapest 11. kerület, Gellért-hegy

 

112.

Handlovics Daniella Zsófia
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
10. osztály

Pokol Emese
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
10. osztály

László András
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
9. osztály

GPDE

44

Bronz

333.96

1956 m

Budapest 11. kerület, Gellért-hegy


 

 

Medvebocs

 

 

Abszolút Helyezés

1. csapattag

2. csapattag

3. csapattag

Kategória kód

Kategória helyezés

Fokozat

Pontszám

Megtett távolság

Helyszín

Döntőbe jutott?

8.

Baráth Balázs
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

Farkas Dániel
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

Fekete Zalán
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

GPDE

4

Arany

650.51

1853 m

Budapest 11. kerület, Gellért-hegy

 

15.

Farkas Bence
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

Szabó Viktor Gergő
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

Szász Bálint
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

GPDE

8

Arany

642.88

2487 m

Budapest 11. kerület, Gellért-hegy

 

24.

Kovács Dorka
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

Wágner Tímea
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

Winkler Eszter Nóra
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

GPDE

10

Arany

637.76

1313 m

Budapest 11. kerület, Gellért-hegy

 

84.

Bökönyszegi-Busay Botond
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

Molnár-Gábor Dániel
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

Turányi Gergely Ákos
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

GPDE

41

Ezüst

528.76

2702 m

Budapest 11. kerület, Gellért-hegy

 

86.

Reiner Bercel Róbert
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Szakács Benjámin
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Tölgyesi Emma
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

GPDE

42

Ezüst

527.37

2848 m

Budapest 11. kerület, Gellért-hegy

 

92.

Fábián Nimród
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Márton Keve
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Tóth Marcell
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

GPDE

47

Ezüst

520.14

2319 m

Budapest 11. kerület, Gellért-hegy

 

134.

Magos Benedek Dániel
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

Rubos Attila Ákos
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

Szomorjai Bercel
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

GPDE

57

Ezüst

459.38

1148 m

Budapest 11. kerület, Gellért-hegy

 

142.

Dudás Márk
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

Póka Vilmos
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

Pokol Sarolta
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

GPDE

60

Ezüst

444.78

2016 m

Budapest 11. kerület, Gellért-hegy

 

149.

Póka Dóra
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Tar Lili
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Zsiros Gergő
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

GPDE

66

Ezüst

434.35

1858 m

Budapest 11. kerület, Gellért-hegy

 

180.

Ablonczy Emma
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Kasuba Zsófia Dorka
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Makai Dávid Sándor
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

GPDE

87

Ezüst

415.36

2444 m

Budapest 11. kerület, Gellért-hegy

 

205.

Farkas Zsófia Szaffi
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Gyimesi Regina
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Kastély Marcell Levente
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

GPDE

98

Ezüst

403.56

4296 m

Budapest 11. kerület, Gellért-hegy

 

230.

nincs
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

Kiss-Ferenczi Bíborka
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

Lukács Kira Anna
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
6. osztály

GPDE

108

Ezüst

400.00

2434 m

Budapest 11. kerület, Gellért-hegy

 

252.

Füzesi Fanni
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Körmendy Viktória
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Nemes-Nagy Dóra Anna
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

GPDE

113

Ezüst

400.00

3297 m

Budapest 11. kerület, Gellért-hegy

 

436.

Bacso Márk
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Farkas Bence
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

Győri Viktor Samu
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
5. osztály

GPDE

170

Bronz

300.00

2060 m

Budapest 11. kerület, Gellért-hegy

 

 

 

 

 

 

 

 

Jegesmedve

 

 

Abszolút Helyezés

1. csapattag

2. csapattag

3. csapattag

Kategória kód

Kategória helyezés

Fokozat

Pontszám

Megtett távolság

Helyszín

Döntőbe jutott?

101.

Káli Botond
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
11. osztály

Szlovicsák Márton
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
11. osztály

Vasadi Vendel Benedek
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest XXI. kerület
11. osztály

GPDE

17

Bronz

233.77

1430 m

Budapest 11. kerület, Gellért-hegy

 

 

Ursa Major

Abszolút Helyezés

1. csapattag

2. csapattag

3. csapattag

Kategória kód

Kategória helyezés

Fokozat

Pontszám

Megtett távolság

Helyszín

Döntőbe jutott?

2.

Szakácsné Györey Bernadett
Jedlik Ányos Gimnázium

Szakács László
 

Szakács Gellért
-

GPDE

1

Arany

847.63

2207 m

Budapest 11. kerület, Gellért-hegy

Igen

 

Mozaik tanulmányi versenyen kémiából

Kerekes Anna (9.A) 8. helyezést, Molnár Evelin (10.A)  14. helyezést ért el.

Felkészítő tanáruk: Elekné Becz Beatrix

 

Gratulálunk!

Országos döntő

Junior kategóriában az iskola csapata országos 19. helyezést ért el. A nemzetközi versenyen 300. lett a csapat 717 csapat közül.
Csapattagok: Fábián Réka, Kerekes Eszter, Molnár Evelin, Pető Kristóf, Ujhelyi Zsófia 10.A osztályos tanulók.
Tanáruk: Hortobágyiné Kard Eszter

Senior kategóriában az iskola csapata országos 14. helyezést ért el. A nemzetközi versenyen 138. lett a csapat 622 csapat közül.
Csapattagok: Bíró Gergő 10.A, Gábor Dominik 11.A, Gede Eszter 11.A, Iliás Gergely 10.A és Lehotai Dávid 11.A osztályos tanulók.
Tanáraik: Hortobágyiné Kard Eszter, Kulinyi Réka, Szakácsné Györey Bernadett.

Gratulálunk!

Második forduló

A Nemes Tihamér Nemzetközi Programozási Verseny második fordulójában Szakács Ábel 8.A osztályos tanulónk első helyezést ért el. Gratulálunk!

Gede Emese és Danka Balázs, 7.A osztályos tanulóink bejutottak a verseny második fordulójába.

Felkészítő tanáruk: Bonhardt Zsuzsanna tanárnő

Gratulálunk!

Szabó Márton, 12.A osztályos tanulónk

angol nyelvből az OKTV döntőjében

17. helyezést ért el.

 

Tanára:     Reiterbauer Ildikó

 

Gratulálunk!

Szabó Márton, 12. A osztályos tanulónk bekerült a döntőbe.

Tanára: Reiterbauer Ildikó 

Gratulálunk!

Németh Dóra, 11.A osztályos tanulónk és

Szabó Márton, 12.A osztályos tanulónk

az OKTV második fordulójába jutott angol nyelvből.

Tanáraik:  Turányi-Simon Krisztina és   Reiterbauer Ildikó

 

Gratulálunk!

Glavanov Kosztadin Gergely, 12.B osztályos tanulónk a földrajz OKTV döntőjében 11. helyezést ért el.

Gratulálunk!

Glavanov Kosztadin Gergő, 12.B osztályos tanulónk

az OKTV döntőjébe jutott földrajzból.

 

Tanára:     Fehér Gabriella

 

Gratulálunk!

Glavanov Kosztadin Gergő, 12.B osztályos tanulónk az OKTV második fordulójába jutott földrajzból.

Tanára: Fehér Gabriella
Gratulálunk!

A kémia OKTV döntő fordulójában a következő eredmények születtek

 

az I. kategóriában:

Bíró Gergő (10.A)  országos 12.

Lehotai Dávid (11.A)  országos 18.

 

a II. kategóriában:

Merza Roland (12.A)  országos 13.

Miklós Bence (12.A) országos 9. 

 

Tanáruk:   Elekné Becz Beatrix

Gratulálunk!

Bíró Gergő (10.A) és

Lehotai Dávid (11.A)  az I. kategóriában,

 

Merza Roland (12.A)  és

Miklós Bence (12.A) a II. kategóriában

az OKTV döntőjébe jutott kémiából.

 

Tanáruk:   Elekné Becz Beatrix

Gratulálunk!

Bíró Gergő (10.A) és

Lehotai Dávid (11.A) az I. kategóriában,

 

Merza Roland (12.A) és

Miklós Bence (12.A) a II. kategóriában

 

az OKTV második fordulójába jutott kémiából.

Tanáruk:   Elekné Becz Beatrix

Gratulálunk!

Bonhardt Liliána, 12.A osztályos tanulónk

magyar nyelvből az OKTV döntőjében

9. helyezést ért el.

 

Tanára:     Venczel Katalin

Gratulálunk!

Bonhardt Liliána, 12.A osztályos tanulónk az OKTV döntőjébe jutott magyar nyelvből.

Tanára:     Venczel Katalin

 

Gratulálunk!

Bonhardt Liliána, 12.A osztályos tanulónk az OKTV második fordulójába jutott magyar nyelvből.

Tanára: Venczel Katalin
Gratulálunk!

Lehotai Dávid, 11. A osztályos tanulónk a matematika OKTV döntőjében 32. helyezést ért el. 

Gratulálunk!

Lehotai Dávid, 11.A osztályos tanulónk az OKTV döntőjébe jutott matematikából.

Tanárai:    Kulinyi Réka  és Szakácsné Györey Bernadett

 

Gratulálunk!

Gábor Dominik 11.A,

Lehotai Dávid 11.A,

Jónás Károly 12.A,

Miklós Bence 12.A

 

osztályos tanulóink az OKTV második fordulójába jutottak matematikából.

Tanáraik:  Kulinyi Réka és Szakácsné Györey Bernadett

Gratulálunk!

Spanyol nyelvből az OKTV döntőjében

 

Széll Martin (12.B) a 6.

Szabó Márton (12.A) a 24.

helyezést érte el.

 

Tanáraik:     Lakatos Fruzsina és Calvoné Horányi Enikő

 

Gratulálunk!

Szabó Márton, 12.A osztályos tanulónk és

Széll Martin, 12.B osztályos tanulónk

az OKTV döntőjébe jutott

spanyol nyelvből.

 

Tanáraik:  Lakatos Fruzsina és  

Calvoné Horányi Enikő

 

Gratulálunk!

Szabó Márton,12.A osztályos tanulónk és

Széll Martin. 12.B osztályos tanulónk

az OKTV második fordulójába jutott spanyol nyelvből.

 

Tanáraik:  Lakatos Fruzsina és  

Calvoné Horányi Enikő

 

Gratulálunk!

Budapesti forduló

Az Általános Iskolai Tanulók Országos Német nyelvi Versenyének megyei fordulójában

 

Gede Emese 3.

Danka Balázs 6. helyezést ért el.

 

Mindketten a 7.A osztály tanulói, felkészítőjük Bonhardt Zsuzsanna tanárnő.

 

Gratulálunk!

A PPKE Spanyol Tanszéke tanulmányi esszéíró versenyt hirdetett 2021-ben is. A pályamunkák értékelése után a legjobbak a döntőben szóban is bemutatták munkáikat.

A végső fordulóba tíz diák került, nyolcan közülük a Károlyi Mihály Magyar – Spanyol Tannyelvű Gimnázium növendékei. Velük megmérkőzve Széll Martin, 12.B osztályos tanulónk a Desastre en el paraíso – (Katasztrófa a paradicsomban) című munkájáért, amely a Volcanes en las Canarias – la erupción y sus consecuencias, vagyis a Vulkánok a Kanári – szigeteken – vulkánkitörés és következményei témakörhöz kapcsolódott, kiemelkedő tudományos munkájának tartalmáért külön díjat kapott.

Tanára: Lakatos Fruzsina

Gratulálunk!

A Regenbogen országos német nyelvi tesztversenyen (3 fordulós)

a 7.A tanulói:

Madár Hanna          orsz. 4.helyezést (TPM)
Török Hanna           orsz. 6. helyezést (TPM)
Márton Száva          orsz. 8.helyezést (TPM)
Perger Mátyás        orsz. 9. helyezést (TPM)
Gyimesi Márton     orsz. 11. helyezést (BZs) értek el.

Nyelvi napló készítése

2. helyezést értek el a döntőn a 11. C osztály képviselői

A Nyelvtudományi Kutatóközpont Nyelvhasználati és Nyelvi Tanácsadási Kutatócsoportja nyelvi tudatosságot fejlesztő pályázatot hirdetett középiskolásoknak. A pályázóknak egy legalább 10 bejegyzésből álló ún. nyelvi naplót kellett készíteniük a felhívásban szereplő formai és tartalmi követelményeknek megfelelően. A nyertesek lehetőséget kaptak arra, hogy munkájukat a Nyelvtudományi Kutatóközpont 2022. június 14-ei díjátadóval egybekötött workshopján prezentálják. A döntőn a 11. C osztály munkáját Pallagi Rebeka és Fekete Réka mutatta be egy 6 tagú nyelvészkutatókból álló zsűri előtt. A színvonalas előadást tartalmas vita követte. A bemutatott pályamunka előkészületeiben nagy részt vállaltak a csapat további tagjai is: Dombi Hanna, Hack Eliza és Nagy Mónika. A versenyt izgalmas workshop kísérte, melyen nyelvészeti különlegességekkel is megismerkedhettek a résztvevő diákok.

Az Eötvös Lóránd Kutatási Hálózat beszámolója a versenyről

Gratulálunk a szép eredményhez!

Fővárosi döntő

A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny fővárosi fordulóján az első forduló teljesítménye alapján iskolánk 10 diákja jutott be.

A fővárosi versenyen is szép eredmények születtek.

A legszebb eredményt elért diákjaink:
Ruha Zimra (5.a) a 25.
Farkas Emma (7.a)
a 21. helyen végzett.

A többiek eredménye is dicséretre méltó. Érdemes figyelni az indulók számát, a maximális 100-ból megszerzett pontokat és a kitöltésre szánt időt!

5.osztály

Pontszám

Időtartam

Helyezés/ Indulók száma

Ruha Zimra

90

00:15:07

25/225

Füzesi Fanni

87

00:35:20

62/225

Kéri Márton

83

00:27:04

104/225

Varga Lilien

81,5

00:17:57

118/225

7.osztály

Pontszám

Időtartam

Helyezés/  Indulók száma

Farkas Emma

90,26

00:44:00

21/170

Török Hanna

79,41

00:44:11

86/170

 

A versenyen ügyesen szerepeltek még
Kiss-Ferenczi Bíborka 6.a,
Fáy Vince és Füzesi Balázs 7.a és
Dani Zsanka 8.a osztályos tanulók.

A diákok felkészítői: Venczel Katalin, Janik Mária és Hoffmann Ildikó tanárnők.

Gratulálunk a versenyzőknek és tanáraiknak!

Spiel und Gewinn! országos német nyelvi versenyen (4 fordulós) Erste Schritte kategóriában:

- egyéni:

Madár Hanna 7.a                orsz. 17. helyezést ért el
Tanára: Tengelicsné Pénzes Margit

 

- csoportos:

Füzesi Fanni 5.a
Farkas Bence  5.a              orsz. 15. helyezést értek el
Szakács Benjámin 5.a

Tanáruk: Hegyiné Bernhauser Bernadett

László Ábel Előd 6.A osztályos tanulónk a Sulivívó Diákolimpia Férfi Tőr 2009-es korosztályban az iskolát képviselve 1 évvel idősebbek között 44 versenyzőből a 2.helyen végzett.

Gratulálunk!

A Pannon Egyetem által szervezett Szebenyi Mária Kémiaverseny nagykanizsai országos döntőjén

 

Madár Hanna (7.A) 1. helyezést,

Szabó Zsófia (10. A) 3. helyezést ért el. 

Tanáruk Elekné Becz Beatrix

 

Méri Zsófia (10. B ) 2. helyezést ért el.

Tanára: Zaha Enikő

 

Gratulálunk!

A Titokonline országos német nyelvi levelezőversenyen

- egyéni versenyben
Nagy Regina 7.a                 3. helyezést
Madár Hanna 7.a                5. helyezést

- csapatversenyben a Mozartkugeln csapat:

Márton Száva 7.a
Molnár Dóra  7.a                 16. helyzést ért el.
Török Hanna 7.a

Tanáruk: Tengelicsné Pénzes Margit

Országos döntő

Az országos döntőben Szakács Ábel 8.A osztályos tanuló első helyezést ért el.

Tanára: Beke-Szabó Lajos

Gratulálunk!

Második forduló

7. osztály I. kategória

Gede Emese
Perger Mátyás
Tanáruk: Zsilvölgyi Márta

8. osztály I. kategória

Szakács Ábel
Tanára: Beke-Szabó Lajos

Gratulálunk!

Első forduló

A Varga Tamás Matematikaverseny II. fordulójába jutottak:

7. osztály I. kategória

Gede Emese 
Halupka Dániel
Perger Mátyás
Stump Ede

Tanáruk: Zsilvölgyi Márta

 

8. osztály I. kategória

Szakács Ábel
Tóth Máté
Verebes Kata

Tanáruk: Beke-Szabó Lajos

 

Gratulálunk!

Kerekes Eszter, 10.A osztályos diákunk a VII. Országos Kerámia és Szobrászat Versenyen a korcsoportjában  2. helyezést ért el.  

Gratulálunk!

Országos döntő

A Zrínyi matematikaverseny országos döntőjében elért eredmények:

5. osztály
Tölgyesi Emma 73. hely
Reiner Bercel 142. hely

Tanár: Radnai Tamás

6. osztály
Szász Bálint 33. hely

Tanár: Szakácsné Györey Bernadett

8. osztály
Szakács Ábel díjazott, 7. hely

Tanár: Beke-Szabó Lajos

10.A osztály
Iliás Gergely díjazott, 9. hely

Tanár: Hortobágyiné Kard Eszter

Országos döntő

A Zrínyi matematikaverseny megyei fordulójának díjazott eredményei

5. osztály
6. hely Tölgyesi Emma döntős
9. hely Reiner Bercel döntős
20. hely Szakács Benjámin

6. osztály
5. Szász Bálint döntős
10. Farkas Bence
14. Bökönyszegi-Busay Botond

7. osztály
4. Perger Mátyás
14. Török Hanna
15. Gede Emese

8. osztály
1. Szakács Ábel döntős
11. Eigner Krisztián
17. Kovács Péter

10. osztály
1. Iliás Gergely döntős
2. Fábián Réka
4. Bíró Gergő

11. osztály
1. Lehotai Dávid
2. Gede Eszter
5. Gábor Dominik

 

Csapatverseny:

5. osztály 1. Reiner Bercel, Szakács Benjámin, Tölgyesi Emma
6. oosztály 1. Bökönyszegi-Busay Botond, Farkas Bence, Szász Bálint
7. osztály  1. Gede Emese, Perger Mátyás, Török Hanna
8. osztály  1. Eigner Krisztián, Kovács Péter, Szakács Ábel
10. osztály 1. Bíró Gergő, Fábián Réka, Iliás Gergely
11. osztály 1. Gede Eszter, Gábor Dominik, Lehotai Dávid

Díjazott tanárok: Beke-Szabó Lajos, Kulinyi Réka, Radnai Tamás, Szakácsné Györey Bernadett, Zsilvölgyi Márta

Gratulálunk!