Eredményeink a 2022/2023 tanévben

Az Apáczai Gimnázium 2+1 Irodalmi és Filmes Versenyének szóbeli döntőjébe jutott:

  • Farkas Emma 80,5 ponttal,
  • Gede Emese 84,5 ponttal,
  • Madár Hanna 75 ponttal,
  • Márton Száva 76 ponttal, 
  • Török Hanna Zsófia 78,5 ponttal.

Mindnyájan a 8.a osztály tanulói, tanáruk Bonhardtné Hoffmann Ildikó.

Szívből gratulálunk!

Az Apáczai 2+1 Irodalmi és Filmes Verseny országos döntőjébe a 8.A osztály öt diákja került be, és a következő eredményeket érték el:

  • Gede Emese 1. helyezés
  • Farkas Emma 3. helyezés
  • Török Hanna 7. helyezés
  • Madár Hanna 9. helyezés
  • Márton Száva  12. helyezés

Galéria

Az Arany Dániel Matematikai Tanulóverseny 2. fordulójába jutott Kindl Eszter 10.A osztályos tanulónk.

Tanára: Kovács Gabriella

Gratulálunk!

A iskolánk csapatai a Bay Zoltán intézet 3. kutatóképző versenyének döntőjén vett részt szeptember 30-án.

A 10.B csapat névsora, akik a junior kategóriában 1. helyezést értek el:

Bucsincsák Péter
Deák Enikő Leitner Gréta Anna Tar Málna Bíborka Ujvári Panna Málna Ungvári Dóra Vámos Vince

A 12.B csapata a senior kategória 3. helyezettje lett.

Jákób Zsófia Liza
Szanyó Szonja Orosz Szabolcs Márk
Gere Antal Balázs

Gratulálunk!

Galéria

A Bolyai anyanyelvi csapatverseny 9-12. osztályos kategóriájában a díjazottak közé jutott a 12.a osztály egyik csapata:

5. helyezettek:

Góg és Magóg lányai, azaz Lugosi Dorottya, MolnárDominika, Szilágyi Réka, Mezei Dóra

Tanáruk: Hoffmann Ildikó

 

Eredményesen szerepeltek (pontjaik alapján legalább 60%-os teljesítményt nyújtottak) még a következő csapatok:

9. A osztály (Tanáruk: Janik Mária):

19. hely: Domján Lola, Miló Ádám, Schneider Alex, Tamási Milán (142 pont)

37. hely : Handlovics Krisztián, Harangozó Kinga, Gárday Lilla, Marczis Rebeka (123 pont)

42. hely: Bodorovics Petra, Dani Zsanka, Papp Tünde (119 pont)

 

11. A osztály (Tanáruk: Venczel Katalin):

8. hely: Balázs Eszter, Bogdán Gréta, Kardos Adrienn, Szász Fanni (157 pont)

16. hely: Fábián Réka, Molnár Evelin, Traub Zita, Ujhelyi Zsófia (141 pont)

21. hely: Bíró Gergő, Iliás Gergő, Fehérvári Máté, Pető Kristóf (132 pont)

26. hely: Bartók Fruzsina, Handlovics Daniella, Kerekes Eszter, Szabó Réka (123 pont)

 

11. B osztály (Tanáruk: Hoffmann Ildikó):

24. hely: Galsi Laura, Kétszery Botond, Radva Domos, Vajtai Máté (127 pont)

 

12. A osztály (Tanáruk: Hoffmann Ildikó):

10. hely: Gede Eszter, Gábor Dominik, Lehotai Dávid, Németh Dóra (131 pont)

13. hely: Bodó Szabolcs, Buzási-Temesi Imre, Juhász Bence, Kókay Dániel (119 p.)

14. hely: Dobó Benedek, Gábor Miklós, Horváth Eszter, Nádor Bence (119 pont)

 

Gratulálunk a versenyzőknek!


A Bolyai anyanyelvi csapatverseny 3-8. osztályos kategóriájában három csapat jutott az országos írásbeli döntőbe. Mindnyájan a 8.a osztály tanulói, tanáruk Bonhardtné Hoffmann Ildikó.

Eredményeink a 8. gimnázium kategóriában (66 csapat vett részt):

32. hely  - Czető Viktória, Farkas Emma, Gede Emese, Madár Hanna: 153 pont 

 

42. hely  - Horváth Máté, Moldován Ákos, Mózer Martin: 145 pont

 

62. hely -  Fellegi Simon, Felsmann Richárd, Tóth Bátor: 131 pont

 

Gratulálunk!


Területi forduló

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny területi fordulójának díjazott eredményei:

5.osztály:

6. hely:

  • Drobcsák Dóra
  • Jüngling Áron   
  • Pekárovics Márton
  • Táli Domonkos

Felkészítő tanáruk: Horváth Zsuzsanna    

6.osztály:

5. hely:

  • Füzesi Fanni
  • Kecskés Petra
  • Körmendy Viktória
  • Tölgyesi Emma

6. hely:

  • Kéri Márton
  • Márton Keve
  • Zsiros Gergő

7. hely:

  • Horváth Anna
  • Kelemen Ida
  • Repei Eszter
  • Ruha Zimra

Felkészítő tanáruk: Hoffmann Ildikó

7. osztály -  gimnáziumi kategória:

1. hely:

  • Egri Szilvia
  • Kiss-Ferenczi Biborka
  • Kindl Álmos
  • Kovács Milán

2. hely:

  • Kerényi Zsombor
  • Szabó Viktor
  • Szász Bálint

3. hely:

  • Dudás Márk
  • Magos Benedek
  • Molnár-Gábor Dániel
  • Turányi Gergely

4. hely:

  • Deák Luca
  • Schmid Bori
  • Wágner Tímea
  • Winkler Eszter

Felkészítő tanáruk: Venczel Katalin

8. osztály – gimnáziumi kategória:

1. hely: döntős

  • Horváth Máté
  • Mózer Martin

2.hely: döntős

  • Czető Viktória
  • Farkas Emma
  • Gede Emese
  • Madár Hanna

3. hely: döntős

  • Fellegi Simon
  • Felsmann Richárd
  • Tóth Bátor

6. hely:

  • Márton Száva
  • Molnár Dóra
  • Perger Mátyás
  • Török Hanna

Felkészítő tanáruk: Hoffmann Ildikó

Idén is erős volt a mezőny és voltak nehéz feladatok. A Jedlikesek legjobb eredményei:

9. osztály (187 csapat közül)

49.

Almalé

Thierry Edvárd Miklós
Katona Dávid
Domina András
Mészáros Ármin Szilárd

Tanáruk: Beke-Szabó Pálma

10. osztály (150 csapat közül)

39.

L'Etat c'est moi

Cseh Marcell
Kelemen Balázs
Gede Csenge
Kemenesi Noel

Tanáruk: Kovács Gabriella
 

11. osztály (98 csapat közül)

7.

SIUUUUUUUUUUUUUUUU

Bíró Gergő
Iliás Gergely
Madár Péter
Pető Kristóf

Tanáruk: Hortobágyiné Kard Eszter
 

12. osztály (45 csapat közül)

8.

Ingyenélők

Gábor Dominik
Gede Eszter
Lehotai Dávid
Lugosi Dorottya

Tanáruk: Kulinyi Réka

Gratulálunk!


Országos döntő

5. osztály     93 csapatból

40. hely
 

BKV

Jedlik Ányos Gimnázium
Budapest XXI.

Farkas Bori
Major Krisztina
Németh Vanda

 

6. osztály   93 csapatból

76. hely
 

Robbanó Számok

Jedlik Ányos Gimnázium
Budapest XXI.

Zsiros Gergő
Márton Keve
Kéri Márton

 

7. osztály gimn. kat.  82 csapatból

33. hely
 

Bagolytudósok

Jedlik Ányos Gimnázium
Budapest XXI.

Pokol Sarolta
Farkas Bence
Farkas Dániel
Turányi Gergely

35. hely
 

Jedlik Ányos Gimnázium
Budapest XXI.

Szász Bálint
Fekete Zalán
Szayly Zita
Wágner Tímea

61. hely
 

Kis pénz, kis foci

Jedlik Ányos Gimnázium
Budapest XXI.

Egri Szilvia
Kilczin Emma
Kindl Álmos
Kovács Milán

 

8. osztály gimn. kat.   79 csapatból

55. hely
 

#No Name Team

Jedlik Ányos Gimnázium
Budapest XXI.

Körmendy Botond
Márton Száva
Nagy Regina Jázmin
Perger Mátyás

61. hely
 

Lekváros gombócok

Jedlik Ányos Gimnázium
Budapest XXI.

Fáy Barnabás
Fáy Vince
Füzesi Balázs
Halupka Dániel Tibor

64. hely
 

Alzebrák

Jedlik Ányos Gimnázium
Budapest XXI.

Czető Viktória
Madár Hanna
Nguyen Van Anh
Török Hanna Zsófia

 

Gratulálunk!


Területi forduló

A Bolyai Matematika Csapatverseny területi fordulójának díjazott eredményei:

5. osztály

 Csapatnév

Tagok

Felkészítő tanár

1. hely
döntős

BKV

Farkas Bori
Major Krisztina
Németh Vanda
-

Szakácsné Györey Bernadett

4. hely

Matek ászok

Angyal Borbála
Pánya Kamilla
Éberlein Mihály
Halasi Zalán

Szakácsné Györey Bernadett

6. osztály

 

 

 

2. hely
döntős

Robbanó Számok

Zsiros Gergő
Márton Keve
Kéri Márton
Fábián Nimród

Radnai Tamás

3. hely
döntős

Nyerő Malacok

Reiner Bercel
Füzesi Fanni
Tölgyesi Emma
Szakács Benjámin

Radnai Tamás

4. hely

Csapatnév

Körmendy Viktória
Horváth Anna
Kelemen Ida
Repei Eszter

Radnai Tamás

7. osztály

gimnáziumi kategória

 

 

1. hely
döntős

Kis pénz, kis foci

Egri Szilvia
Kilczin Emma
Kindl Álmos
Kovács Milán

Szakácsné Györey Bernadett

2. hely
döntős

Bagolytudósok

Pokol Sarolta
Farkas Bence
Farkas Dániel
Turányi Gergely

Szakácsné Györey Bernadett

3. hely
döntős

Szomorjai Bercel
Fekete Zalán
Szayly Zita
Wágner Tímea

Szakácsné Györey Bernadett

6. hely

Ingyom-bingyom BéBéBé

Schmid Bori
Baráth Balázs
Császka Balázs

Szakácsné Györey Bernadett

8. osztály

gimnáziumi kategória

 

 

1. hely
döntős

#No Name Team

Körmendy Botond
Márton Száva
Nagy Regina Jázmin
Perger Mátyás

Zsilvölgyi Márta

2. hely
döntős

Alzebrák

Czető Viktória
Madár Hanna
Nguyen Van Anh
Török Hanna Zsófia

Zsilvölgyi Márta

3. hely
döntős

Lekváros gombócok

Fáy Barnabás
Fáy Vince
Füzesi Balázs
Halupka Dániel Tibor

Zsilvölgyi Márta

5. hely

Antimatekos nemzsenik

Farkas Emma
Gede Emese
Kenéz Bulcsú Ákos
Stump Ede

Zsilvölgyi Márta

 

Díjazott tanárok:

Budapest XXI.

Jedlik Ányos Gimnázium

Radnai Tamás

Budapest XXI.

Jedlik Ányos Gimnázium

Szakácsné Györey Bernadett

Budapest XXI.

Jedlik Ányos Gimnázium

Zsilvölgyi Márta

 

Tanári fődíj

A tanári fődíj odaítélésekor a felkészítő tanár versenyző diákjainak nagy számát és azok eredményességét vették figyelembe. Ezek alapján Dél-Pest tanári fődíjának nyertese a 2022/2023. tanévben: Szakácsné Györey Bernadett, Jedlik Ányos Gimnázium.

Az ELTE Bolyai Kollégiuma által szervezett természettudományos csapatverseny (matematika, fizika, kémia, földrajz, biológia, informatika) első két fordulója után az országos döntőbe jutott a Jedlik csapata. A nyáron megrendezett országos döntőn 2. helyezést értek el, kémiából különdíjat kaptak.

A csapat tagjai:
Handlovics Daniella, Bíró Gergő és Pethő Kristóf a 11. A osztályból. 

A Dürer fizika regionális fordulóján ( F kategória) iskolánk csapata 5., országosan pedig 7. helyezést ért el, így az országos döntőbe jutottak.

A csapat tagjai:

Kerekes Eszter. Iliás Gergely , Pető Kristóf, mindnyájan 11.A osztályos tanulók. 

Tanáraik: Zaha Enikő és Radnai Tamás

 

Gratulálunk!

A Dürer Kémiaverseny regionális fordulóján (L kategória) iskolánk csapata 2. helyezést, országosan 3. helyezést ért el, így az országos döntőbe jutottak. 

A csapat tagjai:

Gede Eszter és Lehotai Dávid (12. A), Bíró Gergő (11.A)

Tanáruk: Elekné Becz Beatrix

 

Gratulálunk!

Fővárosi döntő

Az Édes anyanyelvünk verseny fővárosi fordulójában Kerekes Eszter, 11.A osztályos tanulónk második helyezést ért el, és bejutott az országos döntőbe.

Felkészítő tanára Venczel Katalin tanárnő.
Gratulálunk az eredményhez!

Az Esterházy Magyarország Alapítvány által szervezett ESTÖRI – Kreatív Történelmi Versenyen képviselte iskolánkat a 9.A osztály két csapata: 

  • Butkai Lara, Papp Tünde, Bodzai Csanád 
  • Kovács Péter, Poncsák Pongrác, Simon Bálint 

A verseny első két fordulóján nyújtott kiemelkedő teljesítményükért elismerő oklevélben részesülhetett mindkét csapat. 

Galéria

Országos döntő

Idén a Hódítsd meg a Biteket! informatikai versenyen összesen 59 diákunk mérettette meg magát.

Tóth Marcell, 6.A osztályos tanulónk Benjamin kategóriában (5.-6. évfolyam) országos 2. helyezést ért el, míg a 9-10. évfolyamosok között Bálint Kristóf (9.D) és Ignácz András (10.D) holtversenyben az országos 16. helyen végezett.

Gratulálunk minden résztvevő diákunknak!

Az elmúlt hetekben több mint kétezer 9-13. évfolyamos diákot mozgatott meg a MoneySim pénzügyi szimulációs verseny, melyben a Pénziránytű Alapítvány a legjobb hétköznapi pénzügyi döntéseket jutalmazta. A háromfordulós tehetségkutató verseny országos döntőjében - közgazdasági iskolákba járó diákok erős mezőnyében -, kilencedik osztályosként tiszteletreméltó eredménnyel a 100 legkiválóbb versenyző közé jutott Poncsák Pongrác 9.A osztályos tanuló.

Sikeréhez ezúton is gratulálunk!

A Nemes Tihamér Programozási verseny második fordulójába jutottak az alábbi tanulóink:

  • Farkas Réka (5.A)
  • Farkas Bence (7.A)
  • Tóth Bátor (8.A)
  • Ignácz András (10.D)

Felkészítő tanáruk: Hortobágyiné Kard Eszter

Gratulálunk!

Dudás Márk, iskolánk 7.A osztályos tanulója 3. helyezést ért el az ESET "Netezz biztonságban" kreatív pályázatán. Gratulálunk!

Németh Dóra, 12.A és Dupka Ádám, 11.D osztályos tanulóink az OKTV második fordulójába jutottak angol nyelvből.

Tanáraik: Reiterbauer Ildikó és Éryné Gerencsér Ágnes  

Gratulálunk!

Handlovics Daniella, Bíró Gergő, Szabó Réka, Vízi Roland 11.A osztályos tanulóink az I. kategóriában;

Szanyó Szonja, 12.B és Lehotai Dávid, 12.A osztályos tanulóink a II. kategóriában

az OKTV második fordulójába jutottok biológiából.

Tanáraik: dr. Pavelka Éva és Scheuer Zsuzsanna

Gratulálunk!

Első forduló

Molnár Dániel, 12.A osztályos tanulónk az OKTV második fordulójába jutott földrajzból.

Tanára: Fehér Gabriella  

Gratulálunk!

Bíró Gergő 11.A osztályos tanulónk és Lehotai Dávid 12.A osztályos tanulónk az OKTV második fordulójába jutott kémiából.

Tanáruk: Elekné Becz Beatrix

Gratulálunk!

Első forduló

Molnár Dominika, 12.A osztályos tanulónk az OKTV második fordulójába jutott magyar irodalomból.

Tanára: dr. Bonhardtné Hoffmann Ildikó

Gratulálunk!

Iliás Gergely 11.A osztályos tanulónk és Lehotai Dávid 12.A osztályos tanulónk az OKTV második fordulójába jutott matematikából.

Tanáraik: Hortobágyiné Kard Eszter, Kulinyi Réka, Szakácsné Györey Bernadett

Gratulálunk!

Az általános iskolások Országos Német Nyelvi Versenyén a második fordulóba jutottak a 8. A osztály tanulói:

Danka Balázs András

Farkas Emma

Gede Emese

Halupka Dániel Tibor

Horváth Máté

Tanáruk: Bonhardt Zsuzsanna

Madár Hanna

Perger Mátyás

Tanáruk: Tengelicsné Pénzes Margit

Gratulálunk!

Első forduló

A Pannon HyperQuest történelmi csapatverseny második fordulójába mindhárom 10.B osztályos csapatunk bejutott.

Első forduló

A Savaria országos történelemversenyen Vass Balázs 10.B osztályos tanulónk a második fordulóba jutott.

Első forduló

A Varga Tamás matematikaverseny 2. fordulójába jutottak:

7. o - I. kat
Tanáruk: Szakácsné Györey Bernadett

  • Bökönyszegi-Busay Botond
  • Farkas Bence
  • Farkas Dániel
  • Kilczin Emma
  • Kiss-Ferenczi Bíborka
  • Molnár-Gábor Dániel
  • Pokol Sarolta
  • Szász Bálint

 

8. o - I.kat
Tanáruk: Zsilvölgyi Márta

  • Fáy Barnabás
  • Felsmann Richárd
  • Gede Emese
  • Halupka Dániel Tibor
  • Perger Mátyás Budapest
  • Stump Ede

 

Gratulálunk!