Eredményeink a 2023/2024 tanévben

Budapesti forduló

Bökönyszegi-Busay Botond és Molnár-Gábor Dániel 8.A osztályos tanulók, a "Muki Bácsi" Fizikai Kísérletek Versenye a budapesti döntőjében II. helyezést értek el.

A fiúk maguk által épített fénykapuk segítségével vizsgálták a lendületmegmaradás törvényét.

Felkészítő tanár: Cynolter Ágnes

Gratulálunk!

Első forduló

Az Arany Dániel Matematikaverseny II. fordulójába jutottak:

Kezdők, II. kategória

9.A
Perger Mátyás
Halupka Dániel Tibor
Gede Emese
Felsmann Richárd
Fáy Barnabás

Tanáruk: Zsilvölgyi Márta

9.B
Stefán Vendel

Tanára: Beke-Szabó Lajos

 

Haladók, I. kategória

10.D
Kocsis Fruzsina

Tanára: Kovács Gabriella

 

Gratulálunk!

Az Arany János magyarverseny 2. fordulóján elért eredménye alapján az országos döntőbe jutott tanulóink:

Gabnay Zoltán (5.A)
Majercsik Dávid  (5.A)
Kelemen Ida  (7.A)
Angyalföldi Gergő (7.A)
Kéri Márton  (7.A)                                      Tanáruk: Bonhardtné Hoffmann Ildikó

Kerényi Zsombor  (8.A)
Kiss-Ferenczi Bíborka  (8.A)
Egri Szilvia  (8.A)
Deák Luca   (8.A)
Kilczin Emma   (8.A)                                  Tanáruk: Venczel Katalin

A behíváshoz szükséges pontszámot elérte további 4 tanuló, de a versenyszabályzat alapján ők már nem juthattak tovább. Megérdemlik azonban, hogy eredményes szereplésükért kiemeljük őket is:

Busa Fanni, Lucza Levente, Sebestyén Soma, Tóth-Dusha Zoé  5.A

Minden versenyzőnek gratulálunk, a döntősöknek további sikereket kívánunk!


A XXXI. Arany János Irodalmi Versenyen az országos döntőbe jutott iskolánk két diákja, Farkas Emma és Gede Emese.  Mindketten a 9.A osztály tanulói, tanáruk Bonhardtné Hoffmann Ildikó.

Gratulálunk az eddigi eredményekhez, és további sikeres szereplést kívánunk!

A Bay Zoltán kutatóintézet kutatóképző versenyének döntőjén vett részt december 14-én a 10.B és a 11.B csapata, ahol az Alkáli Angyalok (11.B) nevű csapatunk megszerezte az I. helyet.

11.B

Bucsincsák Péter

Deák Enikő

Tar Málna Bíborka

Ujvári Panna

Vámos Vince

 

10.B

Balogh Anna

Farkas Korinna

Gáspár Dorina

 

Felkészítőjük Holczer József tanár úr.

Gratulálunk!

 

Lezajlottak a Bendegúz NyelvÉSZ vármegyei döntői, ahol diákjaink eredményesen szerepeltek.

Gabnay Zoltán (5.A) és Kelemen Ida (7.A)   1. helyezést értek el, így az országos döntőbe jutottak.  További sikeres szereplést kívánunk nekik Szegeden!

Szép eredményt értek el a következő diákok is:
Tölgyesi Emma (7.A)   3. helyezést,
Tóth-Dusha Zoé (5.A)  5. helyezést 
ért el. 
Füzesi Fanni (7.A)  
a 10., Szász Bence (5.A) a 13. helyen végzett. 

Tanáruk: Bonhardtné Hoffmann Ildikó

Minden versenyzőnek gratulálunk!

A Bendegúz matekÁSZ verseny második, budapesti fordulójába  jutott az 5.A-ból Szász Bence.

Felkészítő tanára: Cynolter Ágnes

Gratulálunk!

A Bendegúz NyelvÉSZ verseny második, fővárosi fordulójába jutottak:

az 5. A osztályból Tóth-Dusha Zoé,  Gabnay Zoltán és Szász Bence,
a 7. A osztályból Kelemen Ida (maximális pontszámmal),  Tölgyesi Emma és Füzesi Fanni.

Tanáruk: Bonhardtné Hoffmann Ildikó

Gratulálunk, és sok sikert kívánunk!

Körzeti forduló

5-8. évfolyam körzeti fordulójának díjazott tanulói

 

5. osztály

4. hely (Nokedlik)
Lucza Levente, Makó Dániel, Matlag Ármin, Sulija Balázs

5. hely (Dinók)
Busa Fanni, Farkas Zselyke, Fok Regina, Tarjányi Vera

6. hely (Sajtos-tejfölös bolognai) 
Bajczik Csongor, Balogh Richárd, Borbély Ádám, Mészáros Flóra

Felkészítő tanár:  Bonhardtné Hoffmann Ildikó

 

7. osztály (gimnáziumi kategória)

1. hely  döntős (Sz.M.Sz.)
Füzesi Fanni, Kelemen Ida, Körmendy Viktória, Tölgyesi Emma

3. hely   döntős (Sz-s)
Kéri Márton, Márton Keve, Tóth Marcell

4. hely   (Sajtos Pizzák)
Gehér Nóra, Gyimesi Regina

5. hely    (Boñito)
Ablonczy Emma, Farkas Szaffi, Moldován Eszter, Póka Dóra

6. hely    (MARSZ csoki)
Angyalföldi Gergő, Makai Dávid, Reiner Bercel, Szakács Benjámin

Felkészítő tanár:  Bonhardtné Hoffmann Ildikó

 

8. osztály (gimnáziumi kategória)

1. hely  döntős (Tök jó együtt)
Dudás Márk, Lukács Kira, Szayly Zita, Práj Galina

6. hely    (CsigaLiga)
Deák Luca, Schmid Bori, Wágner Tímea, Winkler Eszter

Felkészítő tanár:  Venczel Katalin


A középiskolai korosztályból a következő tanulók és felkészítő tanáruk részesült díjazásban az elért eredményük alapján:

 

3. hely

Bartók Fruzsina, Handlovics Daniella, Kerekes Eszter és Szabó Réka 

 

5.hely

Fábián Réka, Forró Zalán, Traub Zita és Ujhelyi Zsófia

 

Mindannyian a 12.A osztály tanulói, felkészítő tanáruk Venczel Katalin.

 

Gratulálunk!

Országos döntő

A Bolyai matematika csapatverseny országos döntőjében 6. helyen végzett a 7.A osztály csapata: Tölgyesi Emma, Angyalföldi Gergő, Reiner Bercel Róbert, Szakács Benjámin

Felkészítő tanár: Radnai Tamás

Gratulálunk!


Körzeti forduló

A Bolyai Matematika Csapatverseny 5-8. évfolyam körzeti fordulójának díjazott tanulói

Helyezés: 1.
Osztály/kategória: 5
Csapatnév: IQ 200
1. diák: Domján Márton
2. diák: Éberlein Dénes
3. diák: Erdei Benedek
4. diák: Gabnay Zoltán
Felkészítő tanár(ok): Cynolter Ágnes

Helyezés: 4.
Osztály/kategória: 5
Csapatnév: Okoskák
1. diák: Budai Lili
2. diák: Buzás Anikó
3. diák: Mészáros Flóra
4. diák: Tóth – Dusha Zoé
Felkészítő tanár(ok): Cynolter Ágnes

Helyezés: 1.
Osztály/kategória: 6
Csapatnév: Kockàk
1. diák: Halasi Zalán
2. diák: Éberlein Mihàly
3. diák: Halupka Bence
4. diák: Kovács-Szabó Patrik
Felkészítő tanár(ok): Szakácsné Györey Bernadett

Helyezés: 6.
Osztály/kategória: 6
Csapatnév: LaTiMaRó
1. diák: Németh Róza Ludovika
2. diák: Fux Maja
3. diák: Kósa Tímea.
4. diák: Papp Laura
Felkészítő tanár(ok): Szakácsné Györey Bernadett

Helyezés: 3.
Osztály/kategória: 6
Csapatnév: Logikások
1. diák: Angyal Bori
2. diák: Pánya Kamilla
3. diák: Farkas Réka
4. diák: Marczis Barbara
Felkészítő tanár(ok): Szakácsné Györey Bernadett

Helyezés: 1.
Osztály/kategória: 7g
Csapatnév: legesleGEBB
1. diák: Tölgyesi Emma
2. diák: Angyalföldi Gergő
3. diák: Reiner Bercel Róbert
4. diák: Szakács Benjámin
Felkészítő tanár(ok): Radnai Tamás

Helyezés: 3.
Osztály/kategória: 7g
Csapatnév: Sajtos Pizzák
1. diák: Gyimesi Regina
2. diák: Gehér Nóra
3. diák: Horváth Anna
4. diák: -
Felkészítő tanár(ok): Radnai Tamás

Helyezés: 5.
Osztály/kategória: 7g
Csapatnév: Sz S
1. diák: Nagy Márk
2. diák: Kéri Márton
3. diák: Makai Dávid
4. diák: Tóth Marcell
Felkészítő tanár(ok): Radnai Tamás

Helyezés: 1.
Osztály/kategória: 8g
Csapatnév: Bagolytudósok
1. diák: Pokol Sarolta
2. diák: Turányi Gergely
3. diák: Farkas Dániel
4. diák: Farkas Bence
Felkészítő tanár(ok): Szakácsné Györey Bernadett

Helyezés: 6.
Osztály/kategória: 8g
Csapatnév: C-kategória
1. diák: Práj Galina
2. diák: Egri Szilvia
3. diák: Kindl Álmos
4. diák: -
Felkészítő tanár(ok): Szakácsné Györey Bernadett

Helyezés: 5.
Osztály/kategória: 8g
Csapatnév: Csiga Liga
1. diák: Deák Luca
2. diák: Schmid Bori
3. diák: Wágner Tímea
4. diák: Winkler Eszter
Felkészítő tanár(ok): Szakácsné Györey Bernadett

Helyezés: 2.
Osztály/kategória: 8g
Csapatnév: Törpapák
1. diák: Szomorjai Bercel
2. diák: Fekete Zalán
3. diák: Rubos Attila Ákos
4. diák: Dudás Márk

Gratulálunk!

 

Díjazott tanárok

 

Város

Iskola

Tanár

Budapest XXI.

Jedlik Ányos Gimnázium

Cynolter Ágnes

Budapest XXI.

Jedlik Ányos Gimnázium

Radnai Tamás

Budapest XXI.

Jedlik Ányos Gimnázium

Szakácsné Györey Bernadett

Tanári fődíj

A tanári fődíj odaítélésekor a felkészítő tanár versenyző diákjainak nagy számát és azok eredményességét vettük figyelembe. Ezek alapján Dél-Pest tanári fődíjának nyertese a 2023/2024. tanévben:

Cynolter Ágnes
Jedlik Ányos Gimnázium

A Dürer verseny országos döntőjében iskolánk diákjai három kategóriában is kiemelkedő eredményt értek el:

K kategóriában országos 3. helyezést ért el:
Domján Lola (10. A), Gede Emese (9. A), Perger Mátyás (9. A)
Tanáruk: Elekné Becz Beatrix

L kategóriában országos 3. helyezést ért el:
Molnár Evelin (12. A), Kerekes Anna (11. A), Bíró Gergő (12.A) Tanáruk: Elekné Becz Beatrix F kategóriában országos 5. helyezést ért el:
Bakos Luca (11.B), Pető Kristóf (12.A), Iliás Gergely (12.A)
Tanáraik: Kékesi Attila és Radnai Tamás


A Dürer Matematika, Fizika és Kémiaverseny regionális fordulóján nyújtott teljesítményük alapján iskolánk három csapata jutott az országos döntőbe. 

K kategória: Domján Lola (10. A), Gede Emese (9. A), Perger Mátyás (9. A)
L kategória: Molnár Evelin (12. A), Kerekes Anna (11. A), Bíró Gergő (12.A)
F kategória: Bakos Luca (11.B), Pető Kristóf (12.A), Iliás Gergely (12.A)

További eredmények:
K kategória: Horváth Máté (9. A), Harangozó Kinga Laura (10. A), Fáy Barnabás (9. A)        14.

K+ kategória:

  • Handlovics Daniella (12. A), Szabó Réka (12. A), Handlovics Krisztián (10. A)        22. 
  • Gede Csenge (11, A), Kindl Eszter (11. A), Marczis Rebeka (10. A)            41.
  • Ujvári Panna (11. B), Vámos Vince (11. B), Bucsincsák Péter (11. B)            46.
  • Szabó Alexandra Nóra (11. B), Ungvári Dóra (11. B), Vass Balázs (11. B)        47.

C kategória:

  • Madár Hanna (9.A), Tóth Bátor (9.A), Török Hanna (9.A)                    22.

D kategória:

  • Ignácz András (11.D), Száfner Zsolt (11.D), Károly Kiara (11.D)                75.
  • Márton Száva (9.A), Stump Ede (9.A), Halupka Dániel (9.A)                107.

2023. október 13-án kezdődött az Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny 51. országos, Kárpát medencei döntője Sátoraljaújhelyen. Közel százhúsz versenyző mutatta meg anyanyelvi jártasságát, szövegalkotási és előadói képességét a neves nyelvészekből, irodalomtörténészekből, tanárokból és művészekből álló bírálóbizottságok előtt.

A háromnapos versenyen Kerekes Eszter 12.A osztályos tanulónk 21. helyezést ért el és az  Anyanyelvápolók Szövetsége különdíját kapta.
Tanára: Venczel Katalin

Gratulálunk!

 

A korábbi évek hagyományait követve idén is megszervezték a középiskolásoknak szóló kétfordulós kémiaversenyt. A rendezvény döntőjét az Egis Gyógyszergyár Zrt.-ben tartották szeptember 29-én a Kutatók Éjszakája programsorozat részeként.

A döntőben a Jedlik csapata országos harmadik helyezett lett.

A csapat tagjai:

Balázs Eszter,

Szabó Réka,

Vizi Roland.

Mindhárman a 12.A osztály tanulói. Tanáruk: Elekné Becz Beatrix.

 

Gratulálunk!

 

 

Ila Dávid, 9.D osztályos tanulónk országos 7. helyezést ért el az eHód informatikai, matematikai versenyen, a mintegy 41600 résztvevő közül.

Az iskolai rangsor legjobbjai:

1. Ila Dávid Lajos 176 9.D
2. Zsarnai Csanád Rafael 160 9.D
3. Ledács-Kiss Nándor 156 10.D
4. Felsmann Richárd Erik 155 9.A
5. Bálint Kristóf 152 10.D
6. Kenéz Bulcsú Ákos 148 9.A
6. Tóth Béla 148 6.A
8. Vida Csaba 146 10.D
9. Tóth Máté 144 10.A
9. Táli Domonkos 144 6.A

Gratulálunk!

Az Implom József helyesírási verseny fővárosi fordulóján Farkas Emma (9. A)  képviselte iskolánkat, és 12. helyezett lett. 

Tanára: Bonhardtné Hoffmann Ildikó.

Gratulálunk!

Az 56. Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaversenyen a középdöntőbe jutott

 

Perger Mátyás és

Fáy Barnabás

 

9.A osztályos tanulóink.

Felkészítő tanáruk: Elekné Becz Beatrix

Gratulálunk!

Február 16-án rendezték meg a kerületi egyéni sakk diàkolimpiát, ahol a következő jedlikes eredmények születtek:

III. korcsoport:
1. Szakács Benjámin 7.a

IV. korcsoport
1. Molnár-Gábor Dániel 8.a
3. Magos Benedek Dániel 8.a
5. Reiner Bercel Róbert 7.a

V. korcsoport
1. Tölgyesi Tamás 9.b

 

Február 23-án rendezték meg a kerületi csapat sakk diákolimiát. A Jedlik csapata kiemelkedő, mind a 4 táblán 100%-os teljesítménnyel lett első helyezett. A csapat tagjai:

Koronczai Csongor Viktor 9.b
Szakács Benjámin  7.a
Molnár-Gábor Dániel 8 a
Magos Benedek Dániel 8.a
Reiner Bercel Róbert 7.a

Az egyéni versenyek győztesei és a jedlikes csapat a budapesti fordulóban folytathatja a versenyt.

Gratulálunk!

Magyar Kultúra Napja alkalmából kerületi szavalóversenyt hirdetett a Karácsony Sándor Általános Iskola. A Jedlik Ányos Gimnázium több diákja is színvonalasan szerepelt. 

Tar Lili (7.A) Radnóti Miklós Nem tudhatom ... című költeményét adta elő, s produkciójával 2. helyezést ért el.

Gratulálunk a szereplőknek!

A Kódkupa programozási verseny Programpohár kategóriájában országos 4. helyezést ért el a We are checking nevű csapatunk, melynek tagjai: Kerekes Eszter, Bíró Gergő, Iliás Gergely, Magyar András 12.A osztályos tanulók.

Gratulálunk!

A Kreatív Szövegíró Verseny országos döntőjébe jutott

 

Fehérvári Máté

12.A osztályos tanulónk.

 

Tanára: Venczel Katalin

 

Gratulálunk!

A 2. fordulóba jutott három tanulónk mindegyike bejutott a február 24-i döntőbe.

 

Farkas Dániel (8.A) a 10. helyen, 351ponttal;

Farkas Bence (8.A) a 22. helyen, 269 ponttal;

Farkas Réka (6.A) 35. helyen, 207 ponttal.


 

Tanáruk: Ötvösné Tomkó Zsófia

Gratulálunk!



Szabó Réka és Bíró Gergő 12.A osztályos tanulóink

az OKTV második fordulójába jutottak biológiából.

 

Tanáruk: Dr. Pavelka Éva  

Gratulálunk!

A második fordulóba jutott

 

Iliás Gergely 12.A  és

Bíró Gergő  12.A  osztályos tanulónk.

 

Tanáruk: Dr. Radnai Tamás

 

Gratulálunk!

A második fordulóba jutott

 

Molnár Benedek 12.A  és

Kemenesi Noel 11.A  osztályos tanulónk.

 

Tanáruk: Fehér Gabriella

 

Gratulálunk!

 

Az OKTV döntőjébe jutott kémiából

 

Bíró Gergő és

Iliás Gergely

 

12.A osztályos tanulóink.

Felkészítő tanáruk: Elekné Becz Beatrix

 

Gratulálunk!

 


Bíró Gergő és Iliás Gergely 12.A osztályos tanulóink

az OKTV második fordulójába jutottak kémiából.

 

Tanáruk: Elekné Becz Beatrix  

Gratulálunk!

A második fordulóba jutott

 

Kerekes Eszter 12.A  osztályos tanulónk.

 

Tanára: Venczel Katalin

 

Gratulálunk!

Iliás Gergely (12.A)

 

a II. kategóriában az OKTV döntőjébe jutott

matematikából.

 

Tanára:    Dr. Radnai Tamás

Gratulálunk!


A második fordulóba jutott

 

Iliás Gergely 12.A  és

Bíró Gergő  12.A  osztályos tanulónk.

 

Tanáruk: Dr. Radnai Tamás

 

Gratulálunk!

Az OKTV második fordulójába jutott spanyol nyelvből

 

Bencsics Adél 12.C osztályos tanulónk

Tanárai: Lakatos Fruzsina és Calvoné Horányi Enikő;

 

valamint

Fábián Réka 12.A osztályos tanulónk.

Tanára: Calvoné Horányi Enikő

 

Gratulálunk!

 

A Varga Tamás matematikaverseny döntőjébe jutottak:

7. osztály
Reiner Bercel Róbert
Szakács Benjámin
Tanáruk: Radnai Tamás

8. osztály
Farkas Bence
Farkas Dániel
Molnár-Gábor Dániel
Tanáruk: Szakácsné Györey Bernadett

Gratulálunk!